1.kolo - Starší přípravka /Uhříněves/

9. 9. 2014

Uhříněves – SK Modřany    4:3

K prvnímu zápasu naší zbrusu nové starší přípravky jsme se vydali do Uhříněvsi. Zápas v pátek 5.9. od 17:00, jízda zácpou přes celou Prahu, ale dojeli jsme a nastoupili na neskutečný trávník. Zápas začal trochu vlažně z naší strany, jelikož zkrácená rozcvička nebyla to pravé. Náš tým potřebuje asi provozní teplotu a výmluva typu, je pátek jsou unavení, mě nějak nebere. Hned ve druhé minutě jsme měli problém před naší brankou, střelu vytěsnili obránci na roh. Po prvních 6 min. ospalého výkonu vzal míč na své kopačky Pepa Malý a po průniku po pravé straně zavěsil 1:0. V 11. minutě se na levé straně rozhodl Filip Hůla, že si udělá výlet s balonem na noze, prošel kolem dvou hráčů a nadvakrát skóroval. Vedli jsme 2:0 a jako by nám to stačilo. Začali jsme kupit chyby a z jedné jsme vytvořili standartku, kterou soupeř po krásné narážečce proměnil. První čtvrtina skončila 2:1 pro nás. Začátek druhé čtvrtiny byl bez vyložených šancí a až v 18. minutě se dostal ke střele Matěj Pátek a střela byla, jakoby jí vysypal z igelitky, sotva došla k brankáři. V 21. minutě se opět dostal Pátek k míči a tentokrát to řešil postrčením a střelou k tyči, kterou gólman soupeře chytil skvělým zákrokem. V 23. minutě měl vyloženou šanci soupeř a Ondra Pelant v poslední chvíli zachránil skluzem a vypíchl na roh. Ve 26. minutě, čili chvíli před hvizdem rozhodčí, která by ukončila čtvrtinu, Patrik Rubeš neobsadil útočníka soupeře, utekl mu a podél gólmana zavěsil. Druhá čtvrtina byla 2:2. Třetí čtvrtina začala pochopitelným výletem obráncem Filipem Hůlou, při prvním gólu to vyšlo, ale tentokrát přes tři neprošel, ztratil balón a soupeř poslal dlouhý balón za obranu, kde stál za bukem útočník a ve 27. minutě jsme prohrávali 3:2. Celá čtvrtina byla o malých šancích na obou stranách, ale gólmani se činili. Čtvrtá čtvrtina začala nedůrazem našeho středního obránce Šimona Plachého, který šel do balónu tak měkce, že ho ani netrefil. Soupeř si třikrát nahrál a zakončil gólem. Ve 44. minutě jsme prohrávali 4:2. Ve 47. minutě se opět po pravé straně vydal obránce Pepa Malý, udělal kličku obránci a nádherně naservíroval Felixovi Uzoatu a ten do odkryté branky snížil na 3:4. Za tohoto stavu zbývalo jen 8 minut do konce a tak jsem se pokusil dát na hřiště to nejsilnější, co v týmu máme, ale kromě rány Felixe do gólmana jsme si víc nevytvořili. Pár vteřin před koncem jsme šli ve třech na branku, ale rozhodčí pískla konec. Jestli to bylo na čas, nebo dřív musí vědět pouze ONA. Prohra 4:3 sice mrzí, ale je to jen začátek. Pro některé mé hráče něco úplně nového, větší míč, větší hříště a hlavně o jednoho hráče víc. Máme co zlepšovat a budeme na tom pracovat.

Další kolo máme hned ve čtvrtek  11.9. v Královicích.