Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Zhodnocení letní přípravy

Letní přípravu na novou sezónu zahájil tým pod vedením trenérského dua Tomáš Pivokonský a Tomáš Ryšavý již 19. července na domácím hřišti. K nabírání fyzické kondice jsme využívali nejen vlastního hřiště, ale při výbězích i cestičky Krčského lesa. Součástí přípravy bylo i herní soustředění, které jsme absolvovali v prověřené destinaci. V období 3.-7.8. se naším domovem stal penzion Staropacká sokolovna ve Staré Pace. Zde jsme měli k dispozici kvalitní ubytování, včetně rehabilitace. Mohli jsme využívat i výborně připravený trávník místního klubu.  Během letní přípravy jsme sehráli pět přátelských zápasů, ve kterých se nám nedařilo podle našich představ. Hlavně počet obdržených branek je více než alarmující. Předvedená hra se sice zápas od zápasu zlepšovala, ale některé výsledky moc potěšitelné nebyly. Na obranu týmu je ale nutno dodat, že jsme zápasy odehráli, ať už z důvodu zranění, či dovolených, bohužel většinou jen v jedenácti lidech.

Výsledky:
SK Modřany – 1999 Praha 1:7
SK Modřany – TJ Sokol Stará Paka 1:5
SK Modřany – Jiskra Podhůří 6:5
SK Modřany – Čechie Dubeč 4:3
SK Modřany – SK Sparta Krč 1:5

Během léta došlo v kádru i k několika změnám. Věřme tomu, že noví hráči dokáží své kvality a budou dobrými posilami pro náš tým.

Odchody:
Karel Kukla – hostování v FK TJ Štěchovice
Martin Kadeřábek – hostování v Sokol Cholupice
Jan Chroust – konec hostování z FK Motorlet Praha
Ondřej Cibák – studijní pobyt v Nizozemí
Jiří Vítek – konec hostování z TJ Slavia Louňovice
Roman Srp, Ondřej Janda, Milan Šídlo – všichni „B“ tým

Příchody:
Jan Hnízdil – hostování z FSC Libuš
Tomáš Pojkar – hostování z FK Rudná
Michal Vrbka – přestup z FK Motorlet Praha
Zdeněk Zahradník – hostování z Junior Praha
Aleš Salaba – hostování z TJ Dražice
Marek Pařízek – návrat z hostování FK Slavoj Vyšehrad
Marián Süttö – hostování z FC Nitra (SVK)
Martin Hoskovec – „B“ tým

Kádr „A“ tým

Brankáři: 
 

Hnízdil Jan                           1990
Pařízek Marek                      1994
Šimončík Petr                       1989

Obránci:

Babica Jaroslav                  1985
Hoskovec Petr                    1989
Šídlo Jiří                              1988
Vodrážka Pavel                   1992   
Vrbka Michal                       1981

Záložníci:   

Hoskovec Martin        1987
Machačný Jan            1991
Pojkar Tomáš             1985
Przyczko Jan              1987
Salaba Aleš                 1987
Tylinger Tomáš            1989
Vošta Martin                1991
Zahradník Zdeněk        1981

Útočníci:   

Moravec Michal         1990
Süttö Marián             1990
Šobotník Václav        1987

Trenéři:

Tomáš Pivokonský        1979
Tomáš Ryšavý               1978

                                              soustredeni_173.jpg

foto ze soustředění najdete zde.

navigace.jpg

Krátké zhodnocení zimní přípravy

Zimní přípravu jsme zahájili poměrně brzy, a to již 3. ledna. Tým se poprvé sešel na umělé trávě Kačerova, kde na mnohé čekalo velké překvapení. S týmem se přišel již pouze rozloučit dosavadní trenér Roman Vobořil. Sám se rozhodl již nepokračovat na lavičce Modřan. Odvedl na tomto místě spousty dobré práce a proto je třeba, mu tímto ještě jednou poděkovat a popřát mnoho úspěchů do další kariéry.
Na jeho místo nastoupili jako hlavní trenér Tomáš Pivokonský a asistent trenéra Tomáš Ryšavý. Pro oba to byla zvláštní role, protože ještě na podzim působili jako aktivní hráči. K hráčským změnám došlo pouze minimálním. Ze zdravotních důvodů se rozhodl přerušit kariéru (doufejme, že pouze na krátký čas) Robert Cába. Na hostování do týmu středočeské 1.A třídy Sokola Zásmuky odešel Karel Kukla. Naopak z hostování ze Sokola Cholupice se vrátil Milan Šídlo. Dále jsme se dohodli s Jiřím Vítkem na prodloužení hostování ze Slavie Louňovice. Jinak tým zůstal ve stejném složení, jako v podzimní části soutěže.
      K tréninkům, které byly třikrát týdně, jsme využívali střídavě umělky na Kačerově a Šeberově, tělocvičny na ZŠ Angelovova a domácí areál a jeho okolí. V průběhu přípravy jsme absoluovali i zimní soustředění ve Staré Pace. Zpestřením přípravy byla účast na zimním turnaji FotoŠkoda cup 2011, konaném na UMT Kačerov. Začátek přípravy byl ve znamení neoblíbeného nabírání fyzické kondice. Poté jsme se zaměřili na zlepšení herního projevu, změnu stylu  a organizace hry.
8. ledna pro nás začala velice úspěšná účast na zimním turnaji. V základní skupině jsme se postupně utkali s těmito celky – 1999 Praha, SK Hostivař, SK Sparta Krč, FK Gordic Praha Kačerov B, FK Kunice B, SK Slavia Jesenice, ABC Braník a SK Dolní Měcholupy. Základní skupinu se nám podařilo vyhrát bez jediné ztráty bodu. Je potřeba ale uznat, že nám k tomu dopomohlo kolikrát i štěstí. To ale přeje připraveným.
Během přípravy jsme odehráli i další přípravné utkání. Vrcholem  byla účast ve finále zimního turnaje. Jako soupeř se nám postavil nejlepší tým druhé skupiny, FC Jílové. Finále bylo pro mnohé naše hráče možná i nejdůležitějším zápasem v jejich dosavadní kariéře. Proto byla pochopitelná zvýšená před zápasová nervozita. Utkání bylo odehráno ve velice dobrém tempu a kvalitě, před slušnou diváckou návštěvou. Ke kvalitě přispěli stejnou měrou oba týmy. První poločas skončil remízou a do šaten se šlo za stavu 1:1. Druhá půle přinesla opět vyrovnaný boj. O osudu utkání a celého turnaje jsme rozhodli během posledních deseti minut zápasu. Podařilo se nám rychle za sebou třikrát skórovat a po závěrečném hvizdu jsme se mohli po konečné výhře 4:1 radovat z celkového vítězství na turnaji.
Stínem zimní přípravy bylo zranění Petra Hoskovce, jinak ostatním hráčům se až na pár chřipkových viróz zranění vyhýbala. Po dlouhodobém zranění se do týmu pomalu vrací Martin Holub. Velkým problémem zimní přípravy byla u některých až mizerná tréninková účast. Doufejme, že se toto zlepší a budeme se na trénincích scházet v co možná největším počtu. Na druhou stranu je nutné hráče za tréninkové nasazení pochválit, snažili se pracovat poctivě.
          Cílem pro jarní část sezóny bude vylepšit postavení v tabulce a předvádět atraktivní hru.Během zimní přípravy jsme odehráli 13 přípravných zápasů s bilancí 11 výher a 2 porážek, při celkovém skóre 48:25.

                                         img_2831.jpg

                                         img_2998.jpg

Výsledky přípravných zápasů:

ZT - SKM - 1999 Praha 2:1(0:1) -  Branky : Chroust, Przyczko
PU - SKM - SK Sokol Jinočany 5:0(3:0). Branky : 2x Bečvář, Cibák, Kukla, Srp
ZT - SKM - SK Hostivař 3:1(1:1). Branky : Cibák, Kukla, Šídlo Jiří
ZT - SKM - SK Sparta Krč 2:1(1:0).  Branky : Machačný, Cibák
ZT - SKM - FK Gordic Praha Kačerov B 2:0 (1:0). Branky : Tylinger, Przyczko
ZT - SKM - FK Kunice B 5:1 (1:0). Branky : 2x Chroust, 2x Janda, vlastní
PU - SKM - AFK Slavoj Podolí Praha 2:4 (0:4) Branky : 2x Šídlo Jiří
ZT - SKM - SK Slavia Jesenice 6:5(2:2). Branky : 2x Vítek, 2x Šídlo Jiří, Moravec, Janda
PU - SKM - Čechie Dubeč B 2:1(0:0) Branky : Cibák, Janda
ZT - SKM - ABC Braník 3:1 (1:0) Branky : 2x Chroust, Janda
ZT - SKM - SK Dolní Měcholupy 8:2 (3:0) Branky : 3x Chroust, 2x Janda, Moravec, Babica a Šídlo Jiří
ZT - SKM - FC Jílové 4:1 (1:1) Branky : Babica, Chroust, Vítek a Janda
PU – SKM - Slovan Kunratice 4:7 (2:3) Branky : 2x Janda, Babica a Šídlo Jiří

 

Obrazek