Sokol Lochkov – SK Modřany B

8. 9. 2018

Jestliže v prvním kole jsme předvedli parádní výkon proti lepšímu soupeři Košířů, který měl teoreticky být silnější než my (druhé kolo se nehrálo, jelikož se Chuchle nedostavila), tak kolo třetí ukázalo, že proti horším týmům prostě hrát neumíme. Body jsme ztráceli v podobných zápasech už loni, a letos jsme na tuto nepěknou tradici bohužel navázali. Na Lochkově jsme prohráli ostudně 1:4.

Přitom začátek na větrné hůrce zvané Lochkov tomu nenapovídal. Po pár minutách jsme šli do vedení, kdy po centru z křídla vypálil Honza Pryczko a Pjeter Marki dorážel z metru do prázdné branky. Bohudík byl domácí asistent rozhodčího ještě na párku na úrovni velkého vápna a náš ofsajd tak neviděl.

Měli jsme i další šance. Po průniku Honzy Huka do vápna a přihrávky na úroveň penaltového puntíku se za druhou brankou Modřan hnal Arči, ale domácí obránci před ním míč na poslední chvíli ukopli. O chvíli později ještě trefil z voleje krásně spojnici Marki a to bylo v první půli z naší strany vše.

Domácí se začali osmělovat a my zbytečně vyklidili pole. Nechali jsme je v klidu rozehrát, nenapadali jsme a ti se tak začali dostávat do jedné šancí za druhou. Před inkasováním nás několikrát skvěle podržel Petr Šimončík. Nakonec však i on kapituloval. Domácí záložník chytrým obloučkem vysunul jednoho z útočníků a ten se sám před naším brankářem nemýlil.

Těsně před půlí pak přišla jedna z klíčových situací, která zbytek zápasu výrazně ovlivnila. Náš stoper Roman Srp před vápnem fauloval unikajícího hráče domácích a mohl být rád, že sudí tasil jen žlutou kartu. Následný přímý kop pak přinesl nepěknou podívanou. Rozhodčí absurdně odkrokoval ne standardní vzdálenost ale přibližně 12 – 13 metrů. Naši hráči tuto situaci neunesli a především Arči si koledoval ne jen o žlutou kartu za řeči, ale rovnou červenou. Ve zdi zase zbytečně agresivně reagoval Srp na jednoho z hráčů domácích, který se snažil naše hráče rozhodit. Následná šarvátka a hádka s rozhodčím nic dobrého nepřinesla.

Do druhé půle jsme po dvou střídáních vstoupili podobně dobře, jako do té první, měli jsme tlak. Ten jsme však nedokázali přetavit v jedinou branku. Navíc byl sudí otrávený a nám to dal pořádně najevo, když hned několikrát nepísknul faul na naše hráče, z čeho rezultovaly nebezpečné akce domácích a naopak nám pískal každý dotyk.

My jsme naopak opustili od toho, co fungovalo a zbytečně se snažili procpat se skrze střed hřiště přes několik hráčů individuální akce. Z toho rezultovaly ztráty míče a brejky, které jsme zastavovali často jen za cenu žlutých karet. A někdy ani to… z jednoho brejku nám po špatně zahraném ofsajd systému pláchnul domácí teprve šestnáctiletý mladíček a nadvakrát procpal míč za Šimončíka. V dalším brejku jsme zase tak dlouho sledovali hráče soupeře, až vypálil a míč se po nešťastné teči snesl do branky.

Domácí dohrávali v euforii a nakonec přidali i čtvrtou branku z penalty poté, co náš brankář fauloval v souboji jeden na jednoho. My jsme už kromě jedné další šarvátky nepředvedli nic.

Sokol Lochkov – SK Modřany B 4:1