SK Modřany B – TJ Sokol Lipence B

16. 9. 2018

Po nepovedeném utkání na Lochkově, kde jsme padli 1:4 s týmem, za který nastoupil i hráč, který si koupil kopačky až v den zápasu, nás čekal druhý domácí zápas sezony. I přes výkon, který měl k ideálu daleko, jsme si dokázali poradit s béčkem Lipenců a vyhrát 3:2 brankou v 90. minutě. Před zápasem nás trenéři upozorňovali, že se nesmí opakovat situace z Lochkova, kdy jsme většinu útoků táhli přes zahuštěný střed hřiště. Sestava doznala výraznějších vynucených i nevynucených změn a cílem bylo více roztáhnout hru do křídel, na kterých jsme měli rychlé hráče. Netrvalo dlouho a brzy po úvodním hvizdu jsme šli do vedení. Honza Huk, který stihl během několika minut spálit dva nadějné úniky, se protáhl kolem obránce Lipenců a předložil přihrávku před prázdnou branku Milanu Šídlovi, pro kterého nebyl problém skórovat. Vedení nám nevydrželo dlouho. Místo toho, abychom pokračovali v aktivním výkonu, jsme se nechali zatlačit a po centru z křídla jeden z hráčů Lipenců z voleje trefil horní růžek branky – 1:1.

Do poločasu se nám však podařilo zvrátit stav opět na svou stranu. Pomohla nám k tomu série přímých kopů. Ten první z hranice vápna ještě adresáta v modrém nenašel. Ten následný od postranní čáry však dokázal Huk na malém vápně tečovat k tyči a bylo to 2:1 pro nás. Poté jsme ještě přestáli dvě šance Lipenců, ze kterých trefili tyč. Stejně jako v předešlém utkání i tentokrát ke kvalitě zápasu nepřispěl slabý rozhodčí. Pískal jakýkoliv kontakt na obě strany a rozdávali karty i za slušné komentáře. Hra byla bohužel velice rozkouskovaná a někteří naši hráči byli na hraně vyloučení. Pod karetním ohrožením se ocitl Petr Hoskovec jen za poznámku, aby rozhodčí už nechal oba týmy hrát fotbal nebo Roman Srp za ostrý skluz na unikajícího záložníka soupeře.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním zpřesnit hru a vyvarovat se zbytečných ztrát míče. To se nám však příliš nedařilo. Přesto jsme mohli jít do tříbrankového vedení. Jenomže gól po rychle rozehraném rohu, po kterém prošel Leonard Marku až na hranici malého vápna a předložil lahůdkovou přihrávku před prázdnou branku, sudí chybně neuznal. A o pár minut jsme na to doplatili. Po centru z hranice vápna nejvýše vyskočil hráč Lipenců Sob a svou druhou brankou v utkání srovnal stav na 2:2. V té době už jsme hráli se značně překopanou sestavou. Za Srpa přišel na hřiště Genc Berisha, který se vysunul na hrot, za střelce úvodní branky Arčiho zase druhý forward Pjeter Marki. Huk se v té chvíli stáhl na beka a Pepa Přibyl z levé zálohy na pravého beka. Změny nám pomohly a hned třikrát jsme šli téměř sami na branku. Brankář hostí ve spolupráci s obránci však odololal. Když pak pár minut před koncem předložil Michal Ardeltlahůdkovou přihrávku čtyři metry před prázdnou branku Markimu, zdálo se rozhodnuto. Náš útočník však k absolutnímu šoku všech na hřišti i na lavičce nedal. Trenér Vodrážka se za hlavu držel ještě půl minuty.

Zápas tak směřoval k remíze. V poslední minutě však Huk vybojoval míč u postranní čáry, a obránce Lipenců ho dokázal ubránit pouze zatažením, přičemž mu málem roztrhal dres. Faul oceněný žlutou kartou přinesl jednu z posledních šancí, jak získat tři body. K míči se postavil “Leo“ Marku a poslal přesný centr do vápna. Na ten si naskočil náš stoper Jiří Šídlo a důraznou hlavičkou rozhodl o tom, že tři body zůstaly v Modřanech.