SK Modřany B – FK Sparta Košíře

26. 8. 2018

V prvním kole se naše béčko utkali s celkem Sparty Košíře s nímž jsme v minulém ročníku dvakrát prohráli a měli jsme jim tedy co vracet. Naši hráči byli očividně na první zápas velmi natěšení a od začátku se do soupeře zakousli a byli lepším týmem. Střelecké kopačky si tentokráte obul sváteční střelec Pepa Přibyl, který dotáhl do úspěšného konce útok naší pravé strany. Z velkého úhlu prostřelil brankáře Sparty, když si naběhl na centr, který prošel malým vápnem. Bohužel po několika minutách se povedlo rychlonohým útočníkům soupeře vymíchat naší obranu a tak košířští vyrovnali na 1:1. Naše hráče to však nepoložilo a i nadále hráli, především dopředu, velmi dobře. Ale i soupeř se snažil, hlavně dlouhými míči na rychlé útočníky, ohrožovat naší obranu. V poslední minutě jsme dostali výhodu trestného kopu z pravé strany. Na výborný centr si naběhl Pepa Přibyl a v pádu hlavou míč usměrnil k levé tyči  a my se ujali vedení 2:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.
Druhý poločas byl opět z obou stran velmi kvalitní, obě mužstva předváděla na II. třídu pěkný fotbal. Nás celý zápas držel velmi dobrým výkonem náš brankář, který zlikvidoval několik vyložených šancí soupeře. My jsme drželi se Spartou minimálně krok a v 62. minutě jsme přidali třetí gól, to když Honza Huk přehodil brankáře a míč zapadl k levé tyči soupeřovi branky. Do konce zápasu se nám již výrazněji nepodařilo ohrozit svatyni Košíř a naše obrana také fungovala spolehlivě a když přeci jenom útočník hostí unikl do nájezdu, tak jej vychytal náš brankář. Po závěrečném hvizdu velmi dobře pískajícího rozhodčího jsme tak mohli slavit úspěšný vstup do nové sezóny.

SK Modřany – FK Sparta Košíře  3:1 (2:1)

Branky SKM: 12. a 45. Josef  Přibyl, 62. Jan Huk

Sestava: Petr Šimončík  – Radim Vilčko, Roman Srp, Tomáš Vodrážka, Petr Šatný – Josef Přibyl, Jan Przyczko, Petr Hoskovec, Leonard Marku – Ondřej Cibák, Jan Huk