SK Modřany "B" - Sokol Nebušice "B"

28. 10. 2018

Povolit a utáhnout. Oblíbené heslo kabiny Béčka tohoto podzimu se opět projevilo i na hřišti. Je otázkou zda-li to ukazuje nezdolnost týmu, který dokázal hned několikrát otočit nepříznivý stav, nebo bohorovnost a nesoustředěnost v úvodech zápasů. Každopádně tentokrát by se slušelo dodat: … a ještě jednou povolit… a utáhnout… a znovu povolit. Nad béčkem nebušického Sokola jsme nakonec zvítězili 5:4. Ale byly to nervy.

Už po dvaceti minutách jsme prohrávali 0:2, přičemž oběma brankám předcházelo nedostoupení hostujícího hráče. Navíc jsme mohli hrát v deseti, když náš brankář Petr Šimončík hasil brejk soupeře jen za cenu faulu.

Naštěstí dokázal o chvíli později Lukáš Ježek tečí, možná z ofsajdu, tečovat nepovedenou střelu jednoho z našich záložníků za bezmocného brankáře a nám se podařilo zkvalitnit naši hru. O deset minut později navíc bylo srovnáno, když Milan Šídlo chytře našel Jana Málka nabíhajícího středem statické obrany soupeře, který pak zkušeně zakončil.

Úvod druhé půle pak patřil jasně nám. Nejprve Rajmond Marku navázal na své představení z minulého utkání další parádní střelou z dálky a poté se z podobného místa ale spíše utajenou střelou k tyči trefil Jan Przyczko. Stav 4:2 vybízel ke střídání a už se zdálo, že zápas poklidně dospěje ke svému konci. Jenže čtyři minuty před koncem se po rychlém brejku trefil hlavou soupeř.

Na to ještě druhou brankou v utkání okamžitě reagoval Honza Málek. Ale soupeř ještě z poslední akce zápasu upravil na konečných 5:4. Dle slovy obrany z ofsajdu, to však náš nedůraz v obraně neomlouvá a už v příštím duelu proti vedoucímu týmu soutěže Svazu Mládeže si budeme muset dát na podobné situace mnohem větší pozor.

SK Modřany "B" - Sokol Nebušice "B" 5:4 (2:2)