FK Řeporyje "B" - SK Modřany "B"

20. 10. 2018

Napravit nepovedené domácí představení s Střešovickým Céčkem. To byl úkol našeho rezervního týmu minulý víkend. Příležitost měl v Řeporyjích, kde ho čekalo Béčko místního fotbalového klubu. A přestože nastoupilo opět ve výrazně obměněné sestavě, nakonec se mu to podařilo a přivezlo cennou výhru 3:1.

Ale pěkně po pořádku. Domácí začali tlakem, ale obrana Modřan dokázala většinu útoků zodpovědným dostupováním vykrývat. Naopak díky Leo Markuovi se dařilo rychle roztahovat hru do křídel a po centru Jana Huka míč propadl k volnému Anhovi Hoangovi, který se domácího gólmana zeptal, kam chce balon a míč bez problémů uklidil do sítě.

O chvíli později po daFllším centru z levého křídla mohl zvýšit na dvoubrankový rozdíl osamocený Josef Přibyl, ale míč v ideální pozici netrefil. Do šaten se tak šlo i kvůli tomu, že se útočníkům nedařilo ve předu více podržet míč, za stavu 1:0 pro nás.

Ve druhé půli pokračoval vyrovnaný souboj obou týmů. Změnu přineslo až střídání Petra Linharta za Pjetera Markiho. Nově příchozí vytáhlý forward se v 55. minutě pověsil do centru Rajmonda Markua, přeskočil i brankáře a zvýšil na 2:0. O chvíli později jsme přežili kritickou situaci, kdy šel Huk v pokutovém území do souboje s nabíhajícím útočníkem domácích, který se následně teatrálně skácel k zemi. Rozhodčí ale rozpažil.

Čtvrt hodiny před koncem však domácím přeci jen podařilo snížit, když po nedorozumění Tomáše Vodrážky a Honzy Huka uklidil domácí forward míč k tyči za bezmocného Petra Šimončíka. Závěrečný nápor Řeporyjí uťal až Rajmond Marku, který bombou pod břevno uzavřel na konečných 3:1 pro Modřany.

V příštím předposledním podzimním kole čeká Béčko Sokol Nebušice. Tým Tomáše Vodrážky bude chtít získat další tři body. Čelo tabulky je blízko a přezimování v Top 3 by byl dobrý vklad do druhé poloviny sezony.