Komentáře k zápasům - Muži B 2018/19

Příspěvky

SK Modřany B – TJ Sokol Lipence B

19. 9. 2018

Po nepovedeném utkání na Lochkově, kde jsme padli 1:4 s týmem, za který nastoupil i hráč, který si koupil kopačky až v den zápasu, nás čekal druhý domácí zápas sezony. I přes výkon, který měl k ideálu daleko, jsme si dokázali poradit s béčkem Lipenců a vyhrát 3:2 brankou v 90. minutě. Před zápasem nás trenéři upozorňovali, že se nesmí opakovat situace z Lochkova, kdy jsme většinu útoků táhli přes zahuštěný střed hřiště. Sestava doznala výraznějších vynucených i nevynucených změn a cílem bylo více roztáhnout hru do křídel, na kterých jsme měli rychlé hráče. Netrvalo dlouho a brzy po úvodním hvizdu jsme šli do vedení. Honza Huk, který stihl během několika minut spálit dva nadějné úniky, se protáhl kolem obránce Lipenců a předložil přihrávku před prázdnou branku Milanu Šídlovi, pro kterého nebyl problém skórovat. Vedení nám nevydrželo dlouho. Místo toho, abychom pokračovali v aktivním výkonu, jsme se nechali zatlačit a po centru z křídla jeden z hráčů Lipenců z voleje trefil horní růžek branky – 1:1.

Sokol Lochkov – SK Modřany B

8. 9. 2018

Jestliže v prvním kole jsme předvedli parádní výkon proti lepšímu soupeři Košířů, který měl teoreticky být silnější než my (druhé kolo se nehrálo, jelikož se Chuchle nedostavila), tak kolo třetí ukázalo, že proti horším týmům prostě hrát neumíme. Body jsme ztráceli v podobných zápasech už loni, a letos jsme na tuto nepěknou tradici bohužel navázali. Na Lochkově jsme prohráli ostudně 1:4.

Přitom začátek na větrné hůrce zvané Lochkov tomu nenapovídal. Po pár minutách jsme šli do vedení, kdy po centru z křídla vypálil Honza Pryczko a Pjeter Marki dorážel z metru do prázdné branky. Bohudík byl domácí asistent rozhodčího ještě na párku na úrovni velkého vápna a náš ofsajd tak neviděl.

Měli jsme i další šance. Po průniku Honzy Huka do vápna a přihrávky na úroveň penaltového puntíku se za druhou brankou Modřan hnal Arči, ale domácí obránci před ním míč na poslední chvíli ukopli. O chvíli později ještě trefil z voleje krásně spojnici Marki a to bylo v první půli z naší strany vše.