9.kolo - Muži B / SK Střešovice 1911 C /

5. 11. 2012

4.11.2012

SK Střešovice 1911 C  -  SK Modřany  2:2

S ohledem na upadající, ba se nebojím napsat již naprosto upadlou tréninkovou morálku některých hráčů B mužstva, jsme se rozhodli některé „fotbalisty“ k tomuto venkovnímu zápasu ani nenominovat a do základu postavit ty hráče, kteří se na trénincích pravidelně ukazují a nebo přijdou alespoň občas.
Bylo tedy jasné, že naše sestava nebude z nejsilnějších, ale o to více jsme se chtěli o nějaké body porvat.
Do zápasu jsme vstoupili více než dobře, když přibližně v sedmé minutě utekl po lajně Michal Zouhar a jeho přihrávku „pod sebe“ zužitkoval ve vedoucí gól Raj, když ještě před ním promáchl Martin Havel. I v dalších minutách jsme měli navrch a zle zatápěli nekoncentrované obraně domácích. Bohužel náš počáteční tlak jsme nedokázali vyjádřit dalšími góly a hra se postupně vyrovnala. V 17 minutě napřáhl k dalekonosné střele Martin Holub, ale mušku měl vychýlenou jak vzduchovka na střelnici. 19 minuta přinesla neuznaný gól domácích, kteří jej docíli z naprosto jasného ofsaidu.  Ve dvacáté minutě se poprvé blýskl v brance Petr Šimončík, který bravurně zlikvidoval nájezd útočníka domácích, který se po nedorozumění naší obrany ocitl tváří v tvář našemu gólmanovi. Bohužel jsme se z této situace nepoučili a i nadále se více věnovali útočení než obraně. Je pravda, že jsme se dostávali i do dalších šancí, ale Leo, Martin Havel, Petr Hoskovec, nebo Michal Zouhar je nedokázali využít. Ve 31 minutě se tedy stalo nevyhnutelné – po přečíslení, kdy si naši záložníci nedokázali pokrýt své hráče se krajní half domácích prohnal až na hranici velkého vápna a brankové čáry, odkud přesnou přihrávkou vyzval domácí ke skórování. Domácí po vsítění branky ještě více ožili a štípali jako vosy!
Nicméně mohli jsme jít opět do vedení, to když Petr Hoskovec dostal krásný balón do běhu, protáhl se až do malého vápna a z úhlu neprostřeli soupeřova gólmana. Škoda, že v tu chvíli neviděl před brankou nenápadně postávat naprosto volného Zouhara.. V 39 minutě to bylo již 2:1, naší obraně nevyšel ofsaid systém, střední záložníci nechali naběhnout do prostoru volného středopolaře domácích a ten dostavši balón do ulice metelil sám na Šimončíka kterého zkušeně obstřelil. Nutno dodat, že posledních 15 minut museli naši stopeři Milan Šídlo a Roman Srp hasit nejednu nebezpečnou situaci a poločasový stav 2:1 byl tedy ještě milosrdný.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s vědomím, že musíme hrát víc kombinačně a déle podržet míč. Domácí posíleni o krajního záložníka A mužstva měli stále mírnou převahu, ale již to nebyl ten tlak z konce prvního poločasu. Naopak jsme párkrát i my vystrčili růžky a z jedné akce mohlo i zapršet gólové štěstí, leč Balkánská spolupráce Lea a Raje nevyšla tak, jak bychom si přáli. Postupem času se nám však opět přestávalo dařit a soupeř znovu získal značnou převahu. V tu chvíli naplno zazářila hvězda našeho gólmana, který chvilkama přiváděl domácí do stavu naprostého šílenství. Zvláště dva sólo nájezdy jeden na jednoho budou mít domácí hráči ještě dlouho před očima.. V 62 minutě jsme opět zahrozili my, Martin Holub nadýchaným bochánkem za obranu vyzval ke skórování Michal Zouhara, ten však hozenou rukavici nesebral a střelu poslal těsně vedle branky. Ihned z protiútoku mohli svůj náskok hosté navýšit, avšak jejich „áčková“ posila netrefila před okrytou brankou balón, v tu chvíli při nás stálo skutečně štěstí. V 72 minutě jsme vyrovnali! Honza Málek vybojoval u lajny míč, vysunul ke zteči Romana Srpa, který vystihl mimochodný běh soupeře, v rychlosti spočítal frekvenci kroků, trajktorii letu míče a sílu kopu a pomocí soupeřovi nohy zajistil průběžnou remízu. Zjednodušeně řečeno, si předkopl míč, který mu chtěl soupeř ukopnout a z dvaceti metrů bodýlkem poslal nechytatelnou střelu pod břevno valstního branky   Mohli jsme i vyhrát, na přímý volný kop si nejvýše naskočil Michal Zouhar, ale hlavou branku domácích přestřelil. Do konce zápasu zbývalo ještě hodně času, soupeř hodně zlobil a Šimončík hodně chytal.
Konečná remíza byla možná z pohledu domácích nespravedlivá, námi však zaslouženě vydřená a odmakaná..