8.kolo - Muži B / FK Gordic Kačerov /

29. 10. 2012

27.10.2012

SK Modřany „B“ - FK GORDIC Kačerov 4:2

Sobotní odpoledne nepřálo fotbalu ani malinko. Vzhledem k tomu, že zatím nemáme na našem hřišti nainstalováno vyhřívání trávníku, bylo jasné při pohledu na zasněženou plochu, že se zápasem proti Kačerovu to je drobet nahnutý. Sudí zcela jasně prohlásil, že terén je ke hře nezpůsobilý a bylo tedy na nás a hostech domluvit náhradní termín. Nicméně tým Gordicu se k celé věci postavil tak, že chce zápas odehrát za každou cenu a nabídl možnost využít jejich umělého trávníku. Bylo až úsměvné, jak moc chtějí ten den zápas odehrát a to pravděpodobně z toho důvodu, že naše áčko hrálo v tu samou hodinu v Řepích. Po kratších dohadech, kdy především jejich správce, údržbář, metař a člen výboru v jednom naprosto vehementně a až neurvale trval na této variantě, jsme na návrh přistoupili a odebrali se na hřiště Kačerova. Bohužel pro soupeře se neuskutečnil ani zápas našeho áčka a tak jsme s radostí využili možnost doplnit naše řady o posily z našeho elitního týmu. Po příjezdu jsme zjistili, že Kačerovské hřiště, ač čerstvě stažené je rovněž pod sněhem a fotbal valné kvality zápas tedy nepřinese.
V prvé půli jsme začali o něco aktivněji než soupeř a drželi míč na svých kopačkách. Ze začátku utkání však nepřineslo žádné výraznější šance a hrálo se spíše od vápna k vápnu. Jako první jsme vystrčili růžky ze zmrzlé ulity my, když po centru Lea míč ve vápně netrefil ani Nandy, ani dobíhající Zdenda Zahradník. V následujících 10 minutách jsme vyslali do vápna soupeře několik slušných centrů, avšak žádný z nich nevedl ke gólu.
První gól zápasu přinesla až ofsajdová akce soupeře, nicméně gól nezkušený rozhodčí po chvilce dohadů uznal.
To nás trochu nabudilo a začali jsme opět přidávat na aktivitě, což se projevilo vzápětí, když pomalou rozehru soupeře dobře přečetl Nandy a s „ukradeným“ balónem se řítil sám na gólmana. Modřanský kanonýr nemá s těmito situacemi, na rozdíl od bývalého modřanského kanonýra problém. 1:1 a za tohoto stavu se šlo i do šaten.
Trochu jsme si o přestávce vyčinili, že zbytečně dlouho na těžkém terénu držíme míč, prohřáli jsme zmrzlé údy a vyběhli do druhé půle s odhodláním zápas zlomit v náš prospěch. To se již na hrotu objevil Venca Šobotník, který vystřídal Raje. Soupeře jsme ke hře skoro nepouštěli, ale ani jsme nebyli schopni si vypracovat jasnou gólovou šanci. V 60. min byl střídán Martin Holub a do obrany přišel Martin Hoskovec. Jeho první zapojení do hry však přineslo pokutový kop, když byl však předtím držen soupeřem, to ovšem rozhodčí jaksi nepostřehl.. Rázem jsme prohrávali 1:2 a do konce zbývalo přibližně 30 minut. V sedmdesáté minutě ale zatáhl po lajně míč Leo a jeho centr našel na malém vápně nikým neatakovaného Nandyho, který tak mohl podruhé zavěsit. Sedm minut na to se prosadil Honza Pryczko, který si kolínkem zpracoval centr velmi dobře hrajícího Michal Moravce a prostřelil okapucovaného gólmana. Kreátce po tomto gólu jsme zahrozili znovu, tentokrát z volného přímého kopu, když Arči krásnou střelou sfouknul sníh z břevna těsně vedle spojnice. Naše hra v tu chvíli nedovolovala soupeři myslet na nějakou rošťárnu v podobě snížení, nebo dokonce výhry, ba naopak jsme znovu vsítili my. Venca Šobotník v duchu svého vnitřního hesla, že žádný míč není ztracený a to ani ten, který již dávno opustil hrací plochu, se vydal za balónem, který v podstatě již soupeř kontroloval. Na zmrzlém a uklouzaném povrchu se Venca rozhodl, že ten skákající balón, který prostě nemůže mít přeci jen dostihne, což se i k překvapení soupeře stalo. Venca vybojoval, rozbil si hubu, míč se dostal ke Zdendovi, ten potáhl a přesným centrem vyzval Nandyho k hatriku. Ten nepohrdl.. Vašek Šobotník byl krátce na to střídán Martinem Havlem kvůli naraženému rameni.
Zápas jsme již dohráli bez větších potíží. Zdrcený soupeř našim hráčům až na pár vyjímek nepodal po zápase ruku. Jojo, kdyby to odložili, bylo by to pro ně lepší…

Sestava: Petr Šiminčík, Jarda Hrabálek, Michal Moravec, Leo Marku, Martin Holub (Martin Hoskovec), Raj Marku ( Venca Šobotník) (Martin Havel), Honza Pryczko, Zdenda Zahradník, Milan Šídlo, Nandy Pasztó.
Připraveni: Jakub Lulák, Tomáš Rožec.

Trenér: Petr Šimončík