7.kolo - Muži B / AFK Slivenec B /

23. 10. 2012

20.10.2012

AFK Slivenec B : SK Modřany B    2 : 1 ( 1 : 0 )

V sobotu 20. 10. jsme zavítali za pošmourného počasí na hřiště Slivence B k dalšímu zápasu podzimní části soutěže. Vzhledem k tomu, že naše Áčko hrálo dopoledne, jsme byli posíleni o Lea Marku a Romana Srpa. Do sestavy se také po zranění vrátil Tomáš Krejcar. Zápas jsme začali aktivně a vypadalo to že bychom ze Slivence nemuseli odjet s prázdnou. Bohužel po pár minutách se naše aktivita začala vytrácet a naše hra se stále více stávala těžkopádnou a hlavně směrem dopředu jsem postrádal jakoukoliv invenci. Soupeř měl ve svém kádru převahu starších a zkušených hráčů, kteří si ve většině případů bez problémů poradili s naší snahou o vstřelení gólu. V našem útoku se opět trápil náš bývalý kanonýr Ondra Janda, kterému nevycházelo skoro nic. Opět se ocitl ve vyložené šanci, bohužel jediné za celý zápas, ale naložil s ní prachbídně, když ani netrefil bránu soupeře.
Slivenečtí se pokoušeli překonat naši obranu spíše dlouhými balóny za naše beky než nějakou povedenou kombinací. To se jim vyplatilo asi ve 30. minutě, kdy se do úniku dostal rychlý útočník domácích, kterého fauloval v našem pokutovém území nestíhající Jakub Lulák. Z následující penalty, bezpečně kopnuté k tyči, se zrodil vedoucí gól domácích. Další obrovskou šanci po úniku téhož útočníka zastavil až náš vyběhnuvší brankář pouze za cenu faulu pár metrů před velkým pokutovým územím. Za tento zákrok dostal naštěstí pouze žlutou kartu i když domácí vehementně přesvědčovali rozhodčího aby mu dal červenou. Z následujícího trestného kopu se nic neurodilo a tak se poločas dohrál bez změny skóre.
V přestávce bylo v naší kabině trochu dusno a došlo rovnou k dvojímu střídání. Naštvaného Martina Orsága nahradil Martin Hoskovec a zraněného Michala Zouhara Honza Málek. Zřejmě i vzhledem k tomu, že jsme druhý poločas hráli z kopce, byli naši hráči na začátku druhého poločasu o trochu lepším týmem. Začali jsme se více dostávat na dostřel branky domácích, vypracovali jsme si i několik rohových kopů a dobrých střeleckých příležitostí ale do vyložené šance jsme se stále nemohli dostat. Přesto se nám podařilo po čtvrt hodině vyrovnat, to Honza Málek potvrdil pravidlo – když nevíš co s míčem vystřel. Honza si postrčil balón z levé strany více do středu, dostal se k rohu velkého vápna a jelikož nebylo komu nahrát napřáhl ke střele, která zapadla za záda domácího brankáře. Konečně tak bylo vyrovnáno a bylo nám trochu veseleji. V této fázi zápasu byla hra víceméně vyrovnaná a ani jedno mužstvo si nevytvořilo gólovou šanci. Ke konci zápasu opět naše hra upadala do šedi a tak jsme vyhlíželi konec utkání a byli bychom rádi za bod. Nakonec se nepodařilo ani to, deset minut před koncem prošla křížná přihrávka skrz naše pokutové území kterou se chystal Jarda Hrabálek uklidit do bezpečí. Byl však zezadu postrčen domácím útočníkem a míč nezasáhl, naopak domácí střelec se jej zmocnil a při snaze obejít našeho brankáře do něj naběhl a pískala se druhá penalta proti nám. Domácí ji opět s přehledem proměnili a ujali se vedení 2 : 1, které udrželi až do závěrečného hvizdu.

Závěrem je potřeba říci, že náš výkon se vůbec nedá srovnávat s tím, co jsme předváděli v minulých dvou kolech proti Lipencům a Olympu. Někteří hráči zápas odchodili a snaha pár jedinců nemůže vést k úspěchu. Také se potvrdilo, že bez tréninku to zřejmě nepůjde, jestli si někdo myslí, že trénovat nemusí tak se velice mýlí, tento zápas toho byl důkazem. Účast na trénincích je tristní a je potřeba aby se každý  zamyslel sám nad sebou a nad svým přístupem k fotbalu a ke spoluhráčům.

Sestava : Petr Šimončík ml.  – Roman Srp – Milan Šídlo – Jakub Lulák – Jarda Hrabálek – Martin Holub – Tomáš Krejcar – Martin Orság ( 45´ Martin Hoskovec ) – Leo Marku ( 75´Martin Havel ) – Michal Zouhar ( 45´ Honza Málek ) – Ondra Janda

Branka : Honza Málek

Trenér : Petr Šimonč