6.kolo - Muži B / Olymp /

15. 10. 2012

SK Modřany „B“ – Olymp  3 : 0 ( 1 : 0 )

100% modřanských bodů zůstalo doma.

V šestém kole jsme na domácím hřišti přivítali hráče Olympu, kteří byli v aktuální tabulce o dva body před námi, což ovšem nebylo nijaké překvapení, protože s pouhými šesti body z pěti odehraných zápasů jsme se drobet krčili ve spodní části.
   Po dopolední fotbalové lahůdce s devíti knedlíky servírované naším áčkem jsme chtěli věrným divákům dopřát alespoň ještě dezertík a tak jsme se do našeho soupeře již od začátku obuli. Již přibližně v páté minutě se po přímočaré akci a prostrčením balonu Martinem Holubem ocitl před gólmanem Ondra Janda, ale bohužel nedokázal proměnit, čímž odstartoval sérii svých neproměněných šancí.  V jedenácté minutě utekl po pravé lajně Michal Zouhar a přesným centrem vyzval Jandu opět ke skórování, ten však nikým neatakován z bezprostřední blízkosti pohrdl tutovkou. Krátce na to se pro změnu na levé straně uvolnil Petr Hoskovec a rovněž předložil Jandovi tutovku. I ta byla odmítnuta. Jak je patrno, začali jsme pěkně z ostra a soupeř jen stěží stačil odvracet naše ataky. Z ojedinělé akce se přeci jen dostal na dostřel, Petr Šimončík byl však připraven. Ve 22. minutě se do šance probojoval Jarda Hrabálek, ale Jandovu pobídku ani on ve skluzu nevyužil. Pár minut na to vhazoval u hranice pokutového území Michal Zouhar, Martin Holub přepustil Arčimu a ten s přispěním obránce trefil pouze tyč. Do další šance se dostal opět Janda, který  sice obdržel centr od Zouhara, ale ač byl zcela opuštěn, střílel nepřipraven a tedy opět bezúspěšně. Ve 33. minutě se k velikému sólu nadechl dobře hrající Venca Šobotník, který na naší polovině převzal balon a svůj úprk přes půlku hřiště s lišáckou narážečkou o soupeře zakončil nechytatelnou střelou pod horní tyč. Fotbalová lahůdka. Do šaten jsme tedy šli s hubeným, ale zaslouženým jednogólovým náskokem.
  Ve druhé půli se obrázek zápasu příliš nezměnil, stále jsme byli aktivnější, a i když jsme trochu více ztráceli balony, byla naše převaha znatelná. Do zakončení se po vysunutí od Romana Srpa dostal nečekaně opět Janda, ale ač znovu zcela sám před gólmanem, netrefil ani branku. V tu chvíli mu již nikdo nespílal, bylo vidět, že náš kanonýr bojuje svůj vlastní zápas.
Následně po pravé straně prchl Jarda Hrabálek a z jeho centru byl vytěžen alespoň roh. Martin Holub posla míč na bližší tyč, Janda prodloužil a Zouharova hlavička bohužel pouze lízla vzdálenější tyč. V další šanci se ocitl Honza Málek, ale jeho přízemní střela těsně minula. Až v 72. minutě jsme se mohli radovat z druhého gólu, když Arči posunul míč Jandovi, ten prostrčil Hoskovcovi a ten se mazácky nemýlil!  V 74. nám však zatrnulo, když se v pozici váhajícího výletníka ocitl Petr Šimončík, který byl na pravém okraji vápna později než útočník soupeře a při následné trmě vrmě jsme na poslední chvíli odvrátili jasný gól.
79.  minuta přinesla další radost, když centr Michala Zouhara nádherně "uklidil" podruhé v zápase Petr Hoskovec.
Vítězstvím 3:0 jsme se tak odpoutali od nejspodnějších vrstev tabulky a svého soupeře o bod přeskočili.