5.kolo - Muži B / Lipence B /

9. 10. 2012

Sokol Lipence B - SK Modřany B  1 : 2 ( 1 : 1 )

Za velice příjemného počasí jsme v sobotu 6. 10. nastoupili na lipeneckém hřišti proti místnímu béčku. Očekávali jsme jako vždy těžký boj o body s nepříjemným soupeřem, který se oproti minulé sezóně, kdy se do posledních kol zachraňoval, velice zlepšil. Na svém kontě měl pouze jednu remízu a ostatní tři zápasy vyhrál a hřál se proto na třetí příčce tabulky naší skupiny. Kvůli nejrůznějším absencím z různých důvodů jsme nastoupili v dosti improvizované sestavě a tak by zisk nějakého bodu z tohoto zápasu byl nečekaným plusem pro nás. Před tímto zápasem jsme měli na kontě pouze tři body za výhru v úvodním kole nad řeporyjským béčkem a nebezpečně jsme se blížili k samému dnu tabulky.

Po úvodním hvizdu rozehráli domácí míč směrem ke své bráně a pokusili se o kombinaci středem, jenže jsme jim míč odebrali  a po dvou krátkých přihrávkách dostal míč do volného prostoru na levé straně Tomáš Rožec, který měl naprosto volnou cestu do pokutového území. Svojí šance se nezalekl a zkušeně obstřelil vyběhnuvšího gólmana  domácích a poslal nás tak ve 25 vteřině zápasu do vedení 1 : 0. Jenže jsme toto vedení udrželi tak asi 30 sekund, ihned po rozehrávce ze středového kruhu domácí podnikli rychlý útok po pravé straně, následoval ideální centr do místa značky pokutového kopu, kde nejvýše vyskočil vysoký útočník Lipenců a nekompromisní hlavičkou uklidil míč k naší pravé tyči. Ten, kdo dorazil o dvě minuty později, tak přišel o to nejpodstatnější z první půle. V dalším průběhu zápasu se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu a o zajímavé okamžiky před oběma bránami nebyla nouze. Byli jsme o něco aktivnější a vypracovali jsme si několik dobrých příležitostí ke skórování ale buď jsme trefovali brankáře nebo bylo zakončení nedůrazné či nepřesné. Také domácí měli několik dobrých šancí, v 30. minutě šel dokonce domácí útočník po chybě Milana Šídla sám na naší bránu ale nepodařilo se mu přehodit našeho dobře vyběhnuvšího gólmana, který jeho pokus zblokoval a pak již zapracovali naši vrátivší se obránci. Náš brankář se také vyznamenal při trestném kopu domácích, kdy bravurně vyrazil velice dobrou a prudkou střelu, mířící pod břevno, na rohový kop. I přes šance na obou stranách se tedy šlo do kabin o poločase za nerozhodného stavu 0 : 0.

Do druhé půle nastoupil za zraněného Honzu Málka Martin Havel, také Kuba Lulák měl problém s kotníkem ale ten nakonec vydržel až do konce zápasu. V druhém poločase jsme hráli dolů z kopce a možná i proto jsme od začátku byli lepším týmem a domácí si vlastně kromě několika rohových kopů nevypracovali žádnou větší šanci. Naše obrana, v čele s výborně hrajícím Milanem Šídlem, hrála velice dobře a nepouštěla domácí do střeleckých příležitostí. Směrem dopředu jsme předvedli několik velice hezkých útoků, dobře jsme kombinovali a hra měla dobrou úroveň. Bohužel několik velice dobrých příležitostí jsme neproměnili a tak skóre bylo stále 1 : 1. Na poslední čtvrthodinu vystřídal Tondu Hálka Leo Marku a vnesl do naší hry další jiskru. Vašek Šobotník zahodil i samostatný nájezd na branku domácích, když si udělal okolo brankáře tak dlouhou kličku, že skončil skoro u rohového praporku. Pár minut před koncem však vše napravil, stoper a brankář se špatně domluvili na dlouhý balon za obranu, toho využil Vašek, zmocnil se míče a opět šel sám na gólmana. Jeho první střelu mu ještě stačil brankář zblokovat ale z dorážky se již Vašek nemýlil a zajistil nám tak tři body. Do konce zbývalo již pár minut a my jsme si již vítězství nenechali vzít. Přivážíme si tak tři vybojované a zasloužené body z horké půdy v Lipencích.

Sestava :  Petr Šimončík –  Honza Málek ( 45´ Martin Havel ) - Milan Šídlo – Jarda Hrabálek – Kuba Lulák – Martin Holub – Martin Hoskovec – Pavel Vodrážka – Tonda Hálek

( 75´  Leo Marku ) - Tomáš Rožec – Vašek Šobotník

Branka :
1´ Tomáš Rožec, 88´ Vašek Šobotník