4.kolo - Muži B / ČZU Praha /

8. 10. 2012

SK Modřany B - ČZU Praha  1 : 2 ( 1 : 2 )

V sobotu 29. 9. jsme nastoupili proti dosud neporaženému favoritovi naší skupiny celku ČZU. Bohužel jsme nezachytili nástup soupeře a tak jsme již v 15. minutě prohrávali 0  : 2. Soupeř nás v této fázi přehrával ve všech herních činnostech, hlavně v důrazu a v napadání naší rozehrávky. Z toho také vyplynuly oba góly, nejprve jsme faulem před naším trestným územím zastavili útok soupeře, z následujícího přímého kopu se nádherně soupeř nechytatelně trefil přes zeď pod břevno naší brány. Pár minut nato jsme nechali projít skákající centr z pravé strany až ke značce pokutového kopu odkud jej uklidil soupeřův útočník nekompromisně k levé tyči naší brány. V tuto chvíli to vypadalo na vhození ručníku do ringu, také soupeřovi hráči si mysleli že mají zápas v kapse. Hrubě se však zmýlili, ještě další čtvrthodinu byl zápas spíše v režii hostů, ale od 30. minuty jsme se zvedli k velkému výkonu, všichni hráči bojovali jako lvi, najednou jsme byli mnohem aktivnější a jeden útok za druhým se valil na soupeřovu bránu. Naše úsilí přineslo ovoce pět minut před přestávkou, kdy jsme zásluhou Tomáše Krejcara snížili na 1 : 2.
 Do druhé půle jsme vstoupili se stejnou snahou jako jsme skončili půlku první. Opět jsme vytrvale útočili, hlavně po naší pravé straně, kde jsme soupeře předčili jak kombinačně tak rychlostně. Bohužel se nám nedařilo dobře nacentrovat na naše nabíhající hráče, příliš často končili naše centry buď v náručí gólmana, na nohou bránících hráčů nebo v prostoru, kde nebyl žádný náš hráč. Když už jsme se dostali k zakončení hosty několikrát zachránil výtečnými zákroky brankář nebo jsme sami šanci zahodili. S postupujícím časem hostům ubývali síly a náš tlak rostl, přesto ještě několikrát hosté zahrozili z rychlých protiútoků ale jejich snaha vždy skončila na našem brankáři a obraně. Nakonec jsme se kýženého vyrovnání nedočkali ale s předvedeným výkonem můžeme být spokojeni. Po konečném hvizdu jsme se od vedoucího týmu hostů dočkali velkého uznání za předvedený výkon a podle jeho slov ještě nikdo nepřehrával celek ČZU tak jako my od 30. minuty. Chtěl bych všem hráčům za předvedený výkon poděkovat a doufám že jim to vydrží i do dalších zápasů.

Příští víkend zajíždíme na hřiště doposud neporažených Lipenců B a pokusíme se již naplno bodovat, přestože víme jaká je tam vždy atmosféra a že se odtud body nevozí lehce.