10.kolo - Muži B / Zbraslav B /

12. 11. 2012

10.11.2012

SK Modřany B : SK Zbraslav B 2 : 1 ( 0 : 0 )

V sobotu 10. listopadu jsme nastoupili k poslednímu domácímu zápasu podzimu sezóny 2012/2013 proti mužstvu ze Zbraslavi, které ještě v minulém ročníku hrálo v I.B třídě. Po dopoledním zápase našeho A-týmu nás posílilo útočné duo Nandi Pásztó - Leo Marku. Jinak se naše sestava opět nerodila lehce, zejména kvůli přístupu některých hráčů k účasti na tréninku a na zápasech. Opět dostali přednost hráči, kteří se snaží si plnit své povinnosti co nejlépe. Předpokládal jsem, že nám nejvíce bude chybět náš kapitán Milan Šídlo, který si plnil pracovní povinnosti. Naštěstí jsme již mohli nominovat vracejícího se Jirku Šídla, který snad již bude fit po zlomenině kotníku z minulé sezóny. Jirka zahrál excelentně a byl hlavním pilířem naší obrany a tak skvěle zastoupil svého  staršího jmenovce Milana na pozici stopera. Tento zápas byl také posledním pro Michala Zouhara, našeho dlouholetého hráče A- týmu, nyní trenéra a hráče B-týmu. Michal se rozhodl, že vzhledem k svému zdravotnímu stavu, ukončí svoji aktivní hráčskou kariéru. Chci mu za všechny velice poděkovat a doufám, že se i nadále budeme potkávat na modřanském hřišti.
Zbraslavské hráče předcházela pověst velmi tvrdě hrajícího soupeře a průběh zápasu tomu také napovídal. Naši hráči začali aktivně s velkou snahou o kombinační hru a tlačili jsme se od prvních minut do útoku. Bohužel tato snaha většinou končila v okolí velkého vápna soupeře a zakončení našich akcí bylo buď nedůrazné nebo nepřesné. Na našeho nejlepšího útočníka Nandiho jakoby spadla deka, v dopoledním zápase za A-tým i v tomto se od něj střelecké štěstí asi odvrátilo a nám nezbývá než čekat, že se mu opět začne dařit na jaře minimálně tak jak se mu dařilo většinu podzimu. Jinak průběh zápasu byl velmi vyrovnaný, soupeř se nedostával přes naší velmi dobrou obranu do zakončení a co prošlo tak bezpečně pochytal náš brankář. Hra se odehrávala většinou mezi šestnáctkami a místy to byl opravdu tvrdý boj, protože zejména starší hráči Zbraslavi hráli až za hranicí fér hry, odnesl to první Martin Hoskovec, když jej v hlavičkovém souboji trefil předstoper soupeře loktem nad oko. K našemu údivu rozhodčí tento zákrok přehlédl a tak zůstal nepotrestán. Naštěstí se zápas nezvrhl v nějaké vzájemné okopávání a dohrál se bez červených karet. Do konce poločasu se již nic důležitého nestalo a tak se šlo do kabin za bezgólového stavu.
Do druhého poločasu vystřídal Tomáše Vodrážku Jarda Hrabálek, jinak zůstala sestava stejná a stejný byl i průběh hry. Opět se hrál svižný fotbal se snahou obou mužstev o vstřelení branky. Postupně jsme začali získávat více ze hry my a začali se rodit šance před brankou soupeře, stoupal i počet zahrávaných rohových kopů. Asi v 60. minutě vystřídal Michala Zouhara Zdeněk Zahradník a počínal si velmi aktivně. Náš tlak pomalu sílil ale stále se nedařilo docílit vytoužené branky. V 65. minutě po jednom z dalších rohů vyhrál Nandi vzdušný souboj s obránci soupeře, míč se odrazil k číhajícímu Martinovi Havlovi a ten placírkou do odkryté části branky překonal brankáře soupeře a poslal nás do vedení 1 : 0. Byl to Martinův první gól za B-tým a korunoval tak svůj dobrý výkon v tomto zápase. Přibližně o deset minut později se po kombinaci celé levé strany vřítil do vápna Leo Marku a nekompromisním bodlem k pravé tyči prostřelil brankáře hostí podruhé a zvýšil naše vedení na 2 : 0. Teď již zbývalo pohlídat výsledek a v klidu dohrát zápas do konce. Bohužel jsme soupeři nabídli snadné snížení, když došlo k nedorozumnění Jirky Šídla a Petra Šimončíka v brance, čehož využili zbraslavští útočníci ke snížení na 2 : 1. Do konce již zbývalo jen pár minut a my jsme si vítězství již pohlídali. K poslednímu zápasu zajíždíme příští týden v sobotu na hřiště Nebušic, kde nás nečeká vůbec lehká úloha i vzhledem k tomu, že se tento zápas kryje se zápasem našeho Áčka a tak nemůžeme počítat s posilami.

sestava
: Petr Šimončík ml. - Tomáš Vodrážka ( Jaroslav Hrabálek ) - Jirka
Šídlo - Jakub Lulák - Martin Havel - Martin Hoskovec ( Václav Šobotník )
- Tomáš Krejcar - Martin Holub - Michal Zouhar - ( Zdeněk Zahradník ) -
Ferdinand Pásztó - Leonard Marku

branky:
65' Martin Havel, 75ˇ Leonard Marku

trenér : Petr Šimončík st."