SK Modřany - SK Střešovice

27. 10. 2018

Nelehký zápas čekal Modřany doma proti Střešovicím. Předně, zatímco “devatenáct-set-jedenáctka“ se pohybuje v horních patrech tabulky a atakuje postupová místa, naše Áčko se po nadějném startu potápí v tabulce stále níže. Navíc chyběl náš klíčový hráč Petr Pecinovský.

A sobotní duel navázal na předchozí nepovedená představení. Což o to, ve hře v poli jsme byli Střešovicím relativně vyrovnaným soupeřem. Ale finální fázi soupeř zvládal výrazně lépe. A to jak co se týče přípravy brankových příležitostí, tak řešení zakončení. Což ostatně doložila první branka v naší síti, kdy nás soupeř zamkl v šestnáctce a poté, co jeho levé křídlo vrátilo míč do vápna, se z voleje k tyči trefil Šulc.

I ve druhé půli měly oba týmy šance. Ale zatímco Střešovice ty své proměňovaly, nám se to dlouho nedařilo. V 65. minutě to tak bylo už 3:0, když se po dvou krásných a vlastně jednoduchých akcích prosadil nejprve Morgenstern a poté Štyks. V prvním případě se hosté po naší ztrátě bleskurychle dostali dvěma přihrávkami přes levé křídlo až k naší šestnáctce, kde obrana zapomněla na nabíhajícího útočníka. Ve druhém případě jsme dokonce ztratili míč po našem autovém vhazování, soupeř šel do rychlého brejku, u vápna vrátil míč druhé vlně nabíhajících hráčů a bylo to už o tři branky.

Až v závěru pak zatáhl Martin Fulka po levé straně míč až na brankovou čáru, jeho centr vypadl hostujícímu brankáři z rukou a Jiří Šídlo ho ráznou střelou uklidil k tyči. Víc branek jsme však nepřidali a klesli tak na sdílené předposlední místo. Už tuto neděli nás čeká s naším sousedem v tabulce Sokolu Stodůlky pravděpodobně klíčový zápas podzimu, který nám může dodat velice potřebný tříbodový polštář.

SK Modřany - SK Střešovice 1:3 (0:1)

Sestava: Voska - Gillern, Vošta, Šídlo, Šatný - Hoskovec, Przyczko (55. Marek), Fulka, Tomeček (68. Huk) - Martinák, Ježek

Branka : 78. Šídlo