SK Modřany – TJ Sokol Nebušice

5. 9. 2018

Ve středu 5.9. jsme přivítali na svém hřišti nováčka naší soutěže z Nebušic. Soupeř k nám přijel povzbuzen víkendovou výhrou v televizním utkání nad béčkem Braníku.
Zápas začal vcelku vlažně z obou stran a bylo k vidění spousta nepřesností ve středu pole. První velkou šanci jsme si vypracovali přibližně po deseti minutách. Petr Pecinovský po kombinaci ve středu pole dopravil míč k Luboši Martinákovi, který bohužel nezakončil dostatečně důrazně, a obrana si s naší tutovkou poradila. Do další šance se dostal Petr Pecinovský, který taktéž pálil nedostatečně do středu soupeřovi branky. Od té chvíle se ujal větší aktivity soupeř. Šikovní hráči v záložní řadě soupeře si často dokázali udělat prostor a rozjíždět následné útoky po křídlech nebo zakončovali střelbou ze střední vzdálenosti. Naše obrana včetně Ondry Vosky v bráně však byla pozorná a se vším si poradila. V útočné fázi už to bylo slabší, proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.
Druhou půli jsme začali s větším důrazem i pohybem a první branka visela ve vzduchu. Po řadě nepovedených zakončení ze standardních situací se síť za hostujícím brankářem rozvlnila v 59. minutě. Míč se po ose Voska-Pánek-Šatný dostal k volnému Petru Pecinovskému, který uvnitř pokutového území z pravé strany vypálil na přední tyč a šli jsme se radovat. Soupeř více otevřel hru, což svědčilo našim rychlým kontrům. Po jednom z nich se na hranici šestnáctky napřahoval k mocnému voleji Martin Fulka, jenže byl zastaven ošklivým šlapákem soupeře. Sudí faul viděl mimo vápno, a tudíž se kopalo pouze několik centimetrů za velkým vápnem. Exekuce se ujal Petr Pecinovský a přízemní střelou na stranu brankáře rozvlnil síť podruhé. Nebušice neskládali zbraně a stále praktikovali hru po zemi s náběhy do křídel. Nicméně nevyprodukovali více než pár trestných a rohových kopů, ze kterých měla šanci na úspěch pouze jediná hlavička. Oproti tomu my jsme mohli zatížit konto soupeře dalšími zásahy. Těsně před koncem pobavil přítomné diváky sólem přes půl hřiště Luboš Hovorka, který několikrát názorně předvedl (zhruba 9x za sebou), jak vypadá klička skrz. Následně vybídl ke skórovaní Lukáše Ježka, který však smolně minul. Zápas skončil výsledkem 2:0.
Konečně se nám povedlo udržet čisté konto a vstřelit víc jak 1 gól. Nyní už se chystáme na nedělní výjezd do Slivence, kam jedeme zlomit nepříjemnou sérii porážek z posledních let a postoupit tabulkou soutěže výš.

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice 2:0 (0:0)

Branka: 59. a 68. Pecinovský

Sestava: Voska – Šatný, Pánek, J. Šídlo, Pravenec – P. Hoskovec (64. Ardelt), Hovorka, Pecinovský, Fulka – Ježek (84. Huk), Martinák (40. Gillern)

Žluté karty: Martinák