SK Modřany – SK Zbraslav

1. 9. 2018

Ve třetím utkání sezóny jsme na svém hřišti přivítali Zbraslav, která ještě loni hrála o soutěž výš. Začátek zápasu opět přinesl hned naší ohromnou příležitost. Bohužel ani Marek Tomeček, který poprvé nastoupil v našem dresu k soutěžnímu zápasu, ani Petr Hoskovec po sklepnutí Luboše Martináka neuspěli. Jinak první půle nabízela vyrovnaný aktivní fotbal z obou stran. My jsme byli nebezpeční převážně ze standardních situací. Na druhé straně Zbraslav to zkoušela více ze střední vzdálenosti, i s ohledem na deštivé počasí panující tou dobou v Modřanech. Své šance z rohů spálili také oba stopeři Petr Pecinovský s Honzou Pánkem, kteří měli oba solidní pozici k úspěchu hlavou. Petru Šatnému se povedlo míč do sítě dostat, nicméně nebyl uznán pro předchozí ofsajd Lukáše Ježka. Soupeř si také vypracoval své šance po únicích především z jeho levé strany. Žádnému z týmů se ale rozvlnit síť podle pravidel nepovedlo, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.
Ve druhé půli jsme aktivně začali my, což po několik rozích vedlo ke gólu Petra Pecinovského. Ten si našel ve vápně odražený balon a z jedničky ho s přispěním bránícího hráče umístil k přední tyči hostující branky. Vstřelená branka nám spíše uškodila. Přestali jsme kombinovat a přestali jsme být nebezpeční. Naopak soupeř zvýšil pohyb, důraz a vytvářel si prostor ke kombinaci. Většinou však útoky Zbraslavi končily u našeho vápna. Až na dlouhý aut ze 70. minuty, který propadl přes několik hráčů po množství odrazů až k neobsazenému hráči Zbraslavi a ten se zhruba ze sedmi metrů od branky nemýlil. Od vyrovnání už se tomu co se odehrávalo na hřišti ani nedalo říkat fotbal. Spíš šlo o přetlačovanou. V té však víceméně dominoval soupeř a poté co v poslední minutě naštěstí neproměnil hlavičku z malého vápna, skončil zápas spravedlivou remízou 1:1.
Příští zápas s Nebušicemi se pokusíme konečně zužitkovat výhodu domácího prostředí a připsat si tolik potřebné 3 body.

SK Modřany – SK Zbraslav 1:1 (1:1)

Branka: 54. Pecinovský

Sestava: Voska – Šatný, Pecinovský, Pánek, Pravenec – P. Hoskovec (85. Huk) Fulka, Gillern, Tomeček (46. Ardelt) – Ježek, Martinák

Žluté karty: Fulka, Ježek, Pravenec