SK Modřany – FC Zličín

18. 8. 2018

Nová sezóna přinesla rozšíření počtu týmů v A. třídě ze čtrnácti na šestnáct, a proto začala soutěžní utkání našeho áčka dříve, než bylo v minulosti obvyklé. Na úvod nás čekal ambiciózní celek ze Zličína, protože jsme využili možnost odložit první kolo s nováčkem soutěže z Nebušic, s nímž se utkáme ve středu 5.9. v 17:00.

V úvodu jsme měli nad soupeřem převahu, z čehož pramenilo mnoho našich šancí. Bohužel nás stejně jako na jaře trápí slabá produktivita. Naštěstí nám soupeř svou neobratností daroval výhodu pokutového kopu, když jeden z obránců zahrál rukou. S penaltou si s přehledem poradil Petr Pecinovský a poslal nás do vedení. Obdržená branka však probudila soupeře k větší aktivitě a hra se začala vyrovnávat. Po dvou pěkných akcích soupeř během 8 minut otočil skóre na svojí stranu a do kabin se šlo za stavu 1:2.
Druhou půli jsme začali stejně jako první, aktivitou a šancemi. Tentokrát převážně ze standardních situací. Bohužel stále bez většího efektu. Naopak soupeř hrozil z brejkových situací. Jednu využil v 78. minutě. Rozhodnuto bylo o 2 minuty později, když se hostující hráč trefil parádně z přímého volného kopu do šibenice.

SK Modřany – FC Zličín 1:4 (1:2)

Branka: 24. Pecinovský z pen.

Sestava: Voska – Marek, Pánek, Šídlo J., Pravenec – Fulka (73. P. Hoskovec), Pecinovský, Vošta (65. Hovorka), Gillern (80. Huk) – Ježek, Martinák

Žluté karty: Pánek