SK Modřany – 1999 Praha

29. 9. 2018

V 8. kole jsme na domácím hřišti přivítali poslední tým soutěže – 1999 Praha. Soupeři jsme měli co vracet, neboť nás na jaře na svém  hřišti zaslouženě porazil.
Začátek zápasu tomu nicméně neodpovídal. Naše hra postrádala v celém prvním poločase důraz, pohyb i nadšení. Bída se střídala s nouzí, a taky jsme si něco zpoza hřiště vyslechli. Naopak soupeř hrál jednoduše a efektivně. Pomocí dlouhých nákopů a vyhraných osobních soubojů se několikrát dostal k ohrožení naší branky. Po několika varováních už v 33. minutě hosté zamířili přesně a do kabin šli se zaslouženým vedením.
Do druhé půle jsme úplně promíchali sestavu. Jirka Šídlo se vysunul do útoku a šlo se do rozestavení 3-4-3. Hned jsme si vytvářeli tlak a šance. Ve 49. Minutě bylo vyrovnáno. Jirka Šídlo vyhrál hlavičku po rohovém kopu. Balon následně lehce pohladil Luboš Martinák a ten se o tyč dostal do sítě. O pár minut později se opět Luboš Martinák vyhnul ofsajdové pasti po rozehraném rohu a balon umístil pod břevno branky hostů. V 57. minutě už to bylo 3:1. Tomáš Pravenec dostal do křídla přesný výkop od Ondry Vosky. Balon potáhl a jako na zlatém podnose ho předložil Petru Šatnému před prázdnou bránu. Ten zakončil jako zkušený mazák kotníkem do šibenice. Náš tlak neustával a hosté si s námi moc nevěděli rady. Naše šance stále přibývaly, nicméně bez gólového efektu. Luboš Martinák mohl završit hattrick, když upaloval sám na prázdnou branku. Marek Tomeček měl také slibnou příležitost. Stejně jako Jakub Marek, který šel sám na brankáře a dokonce se mu podařilo ho obhodit, jenomže navrátivší obránce stihl gól odvrátit i před lačným Lubošem Martinákem. Hosté měli také pár brejkových situací. Jednu z nich dostali do naší sítě, nicméně z jasného ofsajdu, který byl také odmáván a odpískán. Tečku za utkáním udělal žolík Tomáš Vodrážka. Přišel na plac, naběhl si na pravé křídlo a pravačkou nedal brankáři šanci. 4:1 a konec zápasu.

SK Modřany – 1999 Praha 4:1 (0:1)

Branka: 49. a 57. Martinák, 57. Šatný, 90. Vodrážka

Sestava: Voska – Gillern, Pánek, J. Šídlo, Pravenec – P. Hoskovec (72. Marek), Hovorka, Vošta, Tomeček (77. Huk) – Šatný (89. Vodrážka), Martinák

Žluté karty: J. Šídlo, Pánek