Jdi na obsah Jdi na menu
 


A.F.K. Slivenec – SK Modřany

9. 9. 2018

A.F.K. Slivenec – SK Modřany

V pátém kole jsme zamířili do Slivence, kam s ohledem na tamní zápasy nejezdíme rádi.
Soupeř nastoupil se třemi středními záložníky a dobrou kombinací ovládal od úvodních minut balon. My jsme začali z bloku a čekali na chybu v soupeřově kombinaci. Ta přišla velmi brzy, když se do úniku dostal Luboš Martinák. Byl před vápnem nedovoleně zastaven a kopal se trestný kop. Exekuce se opět ujal Petr Pecinovský, který prostřelil zeď, nicméně domácí brankář skvěle zakročil. Z následného rohu jsme mohli znovu udeřit, jenomže se opět vyznamenal domácí brankář. Domácí se poté otrkali a předváděli jistou kombinaci ve středu pole. K šancím se dostali až zhruba po dvaceti minutách. Jejich první vážnější šance rezultovala ve střelu, která rozezvučela břevno naší branky. Domácí kopali také řadu rohů a trestných kopů, s nimiž si naše obrana dokázala poradit, i když z toho někdy byly nebezpečné závary. Do šaten se šlo bez branek.


Druhá půle začala stejně, jako první skončila. Utkání nabízelo spoustu soubojů i kontroverzních situací a tak postupem času nervozita stoupala. Ani v druhé půli jsme nebyli schopní delší dobu udržet míč na našich kopačkách, a proto jsme spoléhali na brejky a standardní situace. Do několika zakončení jsme se dostali, nicméně žádné z nich nebylo nebezpečnější než naše šance z první půle. S přibývajícím časem tlak soupeře rostl. Několikrát nás skvěle podržel Ondra Voska, zejména při technických střelách z obou rohů vápna. Navíc jsme v 84. minutě jsme šli do desíti. Po souboji s jedním z domácích hráčů došlo k jejich vzájemné výměně názorů. Jak bývá zvykem, rozhodčí viděl až dohrávku celé situace a po konzultaci s pomezním rozhodčím udělil našemu útočníkovi červenou kartu. V 90. Minutě přišla největší šance domácích. Naše šance na bod zachránil Ondra Voska včasným vyběhnutím proti domácímu útočníkovi a jeho pokus o přehození zlikvidoval. Zbytek zápasu jsme po absolvování několika bolavých soubojů zvládli a s velkou radostí si odvážíme bod.


AFK Slivenec – SK Modřany 0:0

Sestava: Voska – Šatný, Pánek, J. Šídlo, Pravenec – Gillern (81. Huk), Hovorka, Pecinovský, Fulka (71. P Hoskovec) – Ježek , Martinák

Žluté karty: Gillern, Šatný

Červené karty: Ježek