Komentáře k zápasům - Muži A 2018/2019

Příspěvky

SK Modřany – TJ Sokol Lipence

10. 11. 2018

Ve 14. kole jsme se utkali v derby s Lipenci. Pro naše barvy se jednalo o jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu. Soupeř dorazil bez mnoha hráčů základní sestavy, což v kombinaci s nervozitou našich borců a těžkým terénem vedlo k nepříliš kovatelnému fotbalu z obou stran. V podstatě se hrálo od vápna k vápnu s větším držením balonu na našich kopačkách. S přibývajícím časem jsme začali soupeře více tlačit k jeho brance. Ve 40. minutě jsme se prosadili haluzákem z dílny Petra Hoskovce, který dostal balon do sítě po hlavičce Jirky Šídla z malého vápna.

TJ Sokol Stodůlky – SK Modřany

4. 11. 2018

Ve 13. Kole jsme se vydali na výjezd do Stodůlek. Jednalo se o velmi důležitý zápas, neboť domácí i my jsme byli tou dobou na 9 bodech a to není moc. Tomu odpovídaly i úvodní minuty a zdejší trávník kvalitě hry taky nepřidal. Nicméně domácím se dařilo lépe držet míč a měli převahu, kterou zužitkovali 2 slepenými góly v rozmezí 5 minut, když využili našeho nedůrazu ve vápně. Naopak my jsme si žádnou pořádnou šanci vypracovat nedokázali. Obranu domácích se nám dařilo překonávat přes křídelní prostory, ovšem finální fáze byla žalostná.

SK Modřany - SK Střešovice

27. 10. 2018

Nelehký zápas čekal Modřany doma proti Střešovicím. Předně, zatímco “devatenáct-set-jedenáctka“ se pohybuje v horních patrech tabulky a atakuje postupová místa, naše Áčko se po nadějném startu potápí v tabulce stále níže. Navíc chyběl náš klíčový hráč Petr Pecinovský.

A sobotní duel navázal na předchozí nepovedená představení. Což o to, ve hře v poli jsme byli Střešovicím relativně vyrovnaným soupeřem. Ale finální fázi soupeř zvládal výrazně lépe. A to jak co se týče přípravy brankových příležitostí, tak řešení zakončení. Což ostatně doložila první branka v naší síti, kdy nás soupeř zamkl v šestnáctce a poté, co jeho levé křídlo vrátilo míč do vápna, se z voleje k tyči trefil Šulc.

FK Loko Vltavín „B“ – SK Modřany

20. 10. 2018

11. kolo nás zavedlo na půdu dalšího rezervního týmu. Tentokrát Loko Vltavín. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a soupeř nás zatlačil, z čehož rezultovala první inkasovaná branka v naší síti. Domácí útočník vypálil odražený balon kolem nohou našich obránců přesně za háčky. Z tlaku domácích jsme se vzpamatovali zhruba po patnácti minutách a pomalu jsme přebírali iniciativu. Naopak domácí hrozili převážně z brejků. Bohužel jsme i tentokrát žehrali na neproměňování šancí. Luboš Martinák se řítil sám na branku, nicméně netrefil zařízení. Hlavičku Jirky Šídla vychytal skvělý brankář domácích a k dorážce se nikdo z nás nedostal. Vyrovnání jsme se dočkali v 36. minutě.  Petr Šatný si narazil s Honzou Pánkem po rozehraném autu a z křídla našel na vápno nabíhajícího Petra Pecinovského, který z jedničky poslal míč nechytatelně pod víko. Další šance jsme již nevyužili a zároveň byli rádi, že domácí nezužitkovali některý ze svých kontrů, a proto se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

SK Modřany – ABC Braník „B“

13. 10. 2018

Desáté kolo k nám zavedlo rezervu Bráníka. Soupeř měl před zápasem stejně bodů jako my, takže šlo o velmi důležitý duel.
Prvních 30 minut probíhala hra především uprostřed hřiště bez větších šancí na obou stranách. Soupeř lépe kombinoval, ale jeho snahy končily na naší dobře zformované obraně. My jsme se příliš k ohrožení branky hostů nedostávali. Vázla nám kombinace ve finální fázi, a tudíž nás hosté zpravidla pokryli. Těsně před půlí využili hosté nedůrazu našich hráčů ve vápně a po sérii několika odrazů procedili míč do sítě.

Olympia Radotín „B“ – SK Modřany

6. 10. 2018

První říjnový víkend jsme vyrazili do Radotína, abychom se zde střetli s místní rezervou třetiligové Olympie. Soupeři patřila před tímto kolem 2. příčka a byl jasným favoritem, což potvrzoval od začátku. Hned v úvodu využil našich chyb v přechodové fázi a brejkové situace využil beze zbytku. Ve 13. Minutě jsme prohrávali 2:0. Ačkoliv jsme měli opět hodně rohů a standardních situací, nebyli jsme schopni v podstatě vůbec ohrozit branku domácích. Ti naopak vycházeli ze zabezpečené obrany do nebezpečných kontrů, přičemž se opírali především o rychlé šikovné útočníky. Do půle jsme inkasovali ještě jednou, a tak se do kabin šlo za stavu 3:0 pro domácí.

SK Modřany – 1999 Praha

29. 9. 2018

V 8. kole jsme na domácím hřišti přivítali poslední tým soutěže – 1999 Praha. Soupeři jsme měli co vracet, neboť nás na jaře na svém  hřišti zaslouženě porazil.
Začátek zápasu tomu nicméně neodpovídal. Naše hra postrádala v celém prvním poločase důraz, pohyb i nadšení. Bída se střídala s nouzí, a taky jsme si něco zpoza hřiště vyslechli. Naopak soupeř hrál jednoduše a efektivně. Pomocí dlouhých nákopů a vyhraných osobních soubojů se několikrát dostal k ohrožení naší branky. Po několika varováních už v 33. minutě hosté zamířili přesně a do kabin šli se zaslouženým vedením.

SK Aritma „B“ – SK Modřany

23. 9. 2018

V sedmém kole jsme vyrazili na hřiště béčka Aritmy. Se soupeřem jsme neměli žádné zkušenosti, a tak jsme se připravovali na mladé běhavé mužstvo, se kterým se budeme na malé umělce řezat od začátku do konce.
Zápas začal opět naší aktivitou, která byla brzy otupena rychlým gólem domácích. Ve 13. minutě domácí obrana odkopla balon nazdařbůh za naši obranu. Situace nevypadala nikterak nebezpečně. Nicméně došlo k podcenění a neodhadnutí odskoku balonu jak ze strany stoperské dvojce, tak gólmana. Chybu všech našich hráčů využil domácí útočník, který se prodral k balonu a přehodil Ondru Vosku. Stejně jako v předešlých zápasech jsme si dokázali vytvořit šance, které přicházely nejen po standardních situacích, ale i vcelku dobré kombinační hře. Všechny však skončily buď mimo branku, nebo nebyly dostatečně důrazné, aby překonaly jistého brankáře domácích. Po pětadvaceti minutách jsme již prohrávali o dvě branky. Domácí předvedli hezkou akci po své pravé straně, odkud přilétl výborný centry tzv. do kapsy, kde už domácímu útočníkovi stačilo nastavit nohu. Na brankové šance jsme sice vedli, přesto se do šaten šlo za stavu 2:0 pro domácí.

SK Modřany – SK Libuš

15. 9. 2018

Šesté kolo nám přisoudilo tradičního soupeře z Libuše, na kterého se nám dlouhodobě daří. Od úvodu jsme byli aktivnějším týmem. Hosté začali organizovaně a čekali na naše chyby, aby následně mohli chodit do brejků, které mají velmi nebezpečné díky rychlostním typům hráčů. Naše velká zbraň, standardní situace, zafungovala i tentokrát. Ve 12. minutě propadl centr z pravé strany až k Petru Pecinovskému, který pohotově vystřelil. Střela se otřela o břevno, následně o tyč a za brankovou čáru, kde ho chytil hostující brankář. Pomezní rozhodčí měl dobré postavení a okamžitě signalizoval gól.

A.F.K. Slivenec – SK Modřany

9. 9. 2018

V pátém kole jsme zamířili do Slivence, kam s ohledem na tamní zápasy nejezdíme rádi.
Soupeř nastoupil se třemi středními záložníky a dobrou kombinací ovládal od úvodních minut balon. My jsme začali z bloku a čekali na chybu v soupeřově kombinaci. Ta přišla velmi brzy, když se do úniku dostal Luboš Martinák. Byl před vápnem nedovoleně zastaven a kopal se trestný kop. Exekuce se opět ujal Petr Pecinovský, který prostřelil zeď, nicméně domácí brankář skvěle zakročil. Z následného rohu jsme mohli znovu udeřit, jenomže se opět vyznamenal domácí brankář. Domácí se poté otrkali a předváděli jistou kombinaci ve středu pole. K šancím se dostali až zhruba po dvaceti minutách. Jejich první vážnější šance rezultovala ve střelu, která rozezvučela břevno naší branky. Domácí kopali také řadu rohů a trestných kopů, s nimiž si naše obrana dokázala poradit, i když z toho někdy byly nebezpečné závary. Do šaten se šlo bez branek.