Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře k zápasům - Muži A 2018/2019

Příspěvky

SK Modřany – ABC Braník „B“

13. 10. 2018

SK Modřany – ABC Braník „B“

Desáté kolo k nám zavedlo rezervu Bráníka. Soupeř měl před zápasem stejně bodů jako my, takže šlo o velmi důležitý duel.
Prvních 30 minut probíhala hra především uprostřed hřiště bez větších šancí na obou stranách. Soupeř lépe kombinoval, ale jeho snahy končily na naší dobře zformované obraně. My jsme se příliš k ohrožení branky hostů nedostávali. Vázla nám kombinace ve finální fázi, a tudíž nás hosté zpravidla pokryli. Těsně před půlí využili hosté nedůrazu našich hráčů ve vápně a po sérii několika odrazů procedili míč do sítě.

 

Olympia Radotín „B“ – SK Modřany

6. 10. 2018

Olympia Radotín „B“ – SK Modřany

První říjnový víkend jsme vyrazili do Radotína, abychom se zde střetli s místní rezervou třetiligové Olympie. Soupeři patřila před tímto kolem 2. příčka a byl jasným favoritem, což potvrzoval od začátku. Hned v úvodu využil našich chyb v přechodové fázi a brejkové situace využil beze zbytku. Ve 13. Minutě jsme prohrávali 2:0. Ačkoliv jsme měli opět hodně rohů a standardních situací, nebyli jsme schopni v podstatě vůbec ohrozit branku domácích. Ti naopak vycházeli ze zabezpečené obrany do nebezpečných kontrů, přičemž se opírali především o rychlé šikovné útočníky. Do půle jsme inkasovali ještě jednou, a tak se do kabin šlo za stavu 3:0 pro domácí.

 

SK Modřany – 1999 Praha

29. 9. 2018

SK Modřany – 1999 Praha

V 8. kole jsme na domácím hřišti přivítali poslední tým soutěže – 1999 Praha. Soupeři jsme měli co vracet, neboť nás na jaře na svém  hřišti zaslouženě porazil.
Začátek zápasu tomu nicméně neodpovídal. Naše hra postrádala v celém prvním poločase důraz, pohyb i nadšení. Bída se střídala s nouzí, a taky jsme si něco zpoza hřiště vyslechli. Naopak soupeř hrál jednoduše a efektivně. Pomocí dlouhých nákopů a vyhraných osobních soubojů se několikrát dostal k ohrožení naší branky. Po několika varováních už v 33. minutě hosté zamířili přesně a do kabin šli se zaslouženým vedením.

 

SK Aritma „B“ – SK Modřany

23. 9. 2018

SK Aritma „B“ – SK Modřany

V sedmém kole jsme vyrazili na hřiště béčka Aritmy. Se soupeřem jsme neměli žádné zkušenosti, a tak jsme se připravovali na mladé běhavé mužstvo, se kterým se budeme na malé umělce řezat od začátku do konce.
Zápas začal opět naší aktivitou, která byla brzy otupena rychlým gólem domácích. Ve 13. minutě domácí obrana odkopla balon nazdařbůh za naši obranu. Situace nevypadala nikterak nebezpečně. Nicméně došlo k podcenění a neodhadnutí odskoku balonu jak ze strany stoperské dvojce, tak gólmana. Chybu všech našich hráčů využil domácí útočník, který se prodral k balonu a přehodil Ondru Vosku. Stejně jako v předešlých zápasech jsme si dokázali vytvořit šance, které přicházely nejen po standardních situacích, ale i vcelku dobré kombinační hře. Všechny však skončily buď mimo branku, nebo nebyly dostatečně důrazné, aby překonaly jistého brankáře domácích. Po pětadvaceti minutách jsme již prohrávali o dvě branky. Domácí předvedli hezkou akci po své pravé straně, odkud přilétl výborný centry tzv. do kapsy, kde už domácímu útočníkovi stačilo nastavit nohu. Na brankové šance jsme sice vedli, přesto se do šaten šlo za stavu 2:0 pro domácí.

 

SK Modřany – SK Libuš

15. 9. 2018

SK Modřany – SK Libuš

Šesté kolo nám přisoudilo tradičního soupeře z Libuše, na kterého se nám dlouhodobě daří. Od úvodu jsme byli aktivnějším týmem. Hosté začali organizovaně a čekali na naše chyby, aby následně mohli chodit do brejků, které mají velmi nebezpečné díky rychlostním typům hráčů. Naše velká zbraň, standardní situace, zafungovala i tentokrát. Ve 12. minutě propadl centr z pravé strany až k Petru Pecinovskému, který pohotově vystřelil. Střela se otřela o břevno, následně o tyč a za brankovou čáru, kde ho chytil hostující brankář. Pomezní rozhodčí měl dobré postavení a okamžitě signalizoval gól.

 

A.F.K. Slivenec – SK Modřany

9. 9. 2018

A.F.K. Slivenec – SK Modřany

V pátém kole jsme zamířili do Slivence, kam s ohledem na tamní zápasy nejezdíme rádi.
Soupeř nastoupil se třemi středními záložníky a dobrou kombinací ovládal od úvodních minut balon. My jsme začali z bloku a čekali na chybu v soupeřově kombinaci. Ta přišla velmi brzy, když se do úniku dostal Luboš Martinák. Byl před vápnem nedovoleně zastaven a kopal se trestný kop. Exekuce se opět ujal Petr Pecinovský, který prostřelil zeď, nicméně domácí brankář skvěle zakročil. Z následného rohu jsme mohli znovu udeřit, jenomže se opět vyznamenal domácí brankář. Domácí se poté otrkali a předváděli jistou kombinaci ve středu pole. K šancím se dostali až zhruba po dvaceti minutách. Jejich první vážnější šance rezultovala ve střelu, která rozezvučela břevno naší branky. Domácí kopali také řadu rohů a trestných kopů, s nimiž si naše obrana dokázala poradit, i když z toho někdy byly nebezpečné závary. Do šaten se šlo bez branek.

 

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice

5. 9. 2018

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice

Ve středu 5.9. jsme přivítali na svém hřišti nováčka naší soutěže z Nebušic. Soupeř k nám přijel povzbuzen víkendovou výhrou v televizním utkání nad béčkem Braníku.
Zápas začal vcelku vlažně z obou stran a bylo k vidění spousta nepřesností ve středu pole. První velkou šanci jsme si vypracovali přibližně po deseti minutách. Petr Pecinovský po kombinaci ve středu pole dopravil míč k Luboši Martinákovi, který bohužel nezakončil dostatečně důrazně, a obrana si s naší tutovkou poradila. Do další šance se dostal Petr Pecinovský, který taktéž pálil nedostatečně do středu soupeřovi branky. Od té chvíle se ujal větší aktivity soupeř. Šikovní hráči v záložní řadě soupeře si často dokázali udělat prostor a rozjíždět následné útoky po křídlech nebo zakončovali střelbou ze střední vzdálenosti. Naše obrana včetně Ondry Vosky v bráně však byla pozorná a se vším si poradila. V útočné fázi už to bylo slabší, proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

 

SK Modřany – SK Zbraslav

1. 9. 2018

SK Modřany – SK Zbraslav

Ve třetím utkání sezóny jsme na svém hřišti přivítali Zbraslav, která ještě loni hrála o soutěž výš. Začátek zápasu opět přinesl hned naší ohromnou příležitost. Bohužel ani Marek Tomeček, který poprvé nastoupil v našem dresu k soutěžnímu zápasu, ani Petr Hoskovec po sklepnutí Luboše Martináka neuspěli. Jinak první půle nabízela vyrovnaný aktivní fotbal z obou stran. My jsme byli nebezpeční převážně ze standardních situací. Na druhé straně Zbraslav to zkoušela více ze střední vzdálenosti, i s ohledem na deštivé počasí panující tou dobou v Modřanech. Své šance z rohů spálili také oba stopeři Petr Pecinovský s Honzou Pánkem, kteří měli oba solidní pozici k úspěchu hlavou. Petru Šatnému se povedlo míč do sítě dostat, nicméně nebyl uznán pro předchozí ofsajd Lukáše Ježka. Soupeř si také vypracoval své šance po únicích především z jeho levé strany. Žádnému z týmů se ale rozvlnit síť podle pravidel nepovedlo, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

 

FK Zlíchov – SK Modřany

25. 8. 2018

FK Zlíchov – SK Modřany

Druhé kolo nás zavedlo na hřiště Zlíchova, kterému jsme z loňské sezóny měli co oplácet. Úvod zápasu byl již tradičně v naší režii. Tvořili jsme si šance, leč opět byl hrdinou soupeřův brankář. Své šance postupně zahodili Šídlo, Pecinovský, Martinák i Ježek. Naopak na druhé straně soupeřův první větší pobyt na naší polovině znamenal míč v naší síti. Soupeřův hráč posílal z levé strany centr do našeho vápna a Jirka Šídlo zasáhl balon tak nešťastně, že ho naservíroval domácímu útočníkovi do pozice, která se neodmítá. Inkasovaná branka nás ještě více nakopla a brzy jsme slavili vyrovnání. Po přetaženém rohu vracel míč do ohně hlavou Petr Pecinovský a Luboš Martinák neměl z metru problém hlavou dostat do sítě. Zbytek času už se skóre nepohnulo a šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

 

SK Modřany – FC Zličín

18. 8. 2018

SK Modřany – FC Zličín

Nová sezóna přinesla rozšíření počtu týmů v A. třídě ze čtrnácti na šestnáct, a proto začala soutěžní utkání našeho áčka dříve, než bylo v minulosti obvyklé. Na úvod nás čekal ambiciózní celek ze Zličína, protože jsme využili možnost odložit první kolo s nováčkem soutěže z Nebušic, s nímž se utkáme ve středu 5.9. v 17:00.