TJ Sokol Stodůlky – SK Modřany 3:1 (2:0)

27. 5. 2018

23. kolo nás poslalo na hřiště Stodůlek, které je pravděpodobně nejhorší v republice a dávalo tušit, že rozhodně nebude možné hrát po zemi. Obě mužstva to věděla, a tak byla k vidění nakopávaná z obou stran. Soupeř vstoupil do zápasu aktivněji a po šesti minutách šel do vedení po akci z naší levé strany. O pár minut mohlo být srovnáno když po střele Luboše Martináka neúspěšně zakončoval Honza Gregor a Martin Fulka taktéž neuspěl. Střela zpoza šestnáctky Honzy Pánka cíl také nenašla a když po akci Pavla Gillerna z pravé strany nebyl úspěšný Luboš Martinák, zákonitě jsme pykali. Po zaváhání Ondry Vosky spadl domácím do klína rohový kop, na který Honza Gregor v zónové obraně nevyskočil a domácí nechytatelně trestali.
Druhé půle začala skvěle. Po úvodním tlaku rozehrával Martin Vošta trestňák z levé strany a přesně našel hlavu Luboše Martináka, který snížil na 1:2. Tlačili jsme se ve více hráčích nahoru, což nám přinášelo šance. Nejprve po průniku Honzy Pánka z pravé strany nabíhající Martinák se Šídlem na centrovaný balon nedosáhli. Poté zakončoval ze slibné pozice Jirka Šídlo po chybě domácího gólmana z deseti metrů nepřesně. Soupeř hrozil z brejků a bohužel se mu povedlo jeden z nich v 68. minutě přetavit ve třetí branku, ne což jsme už nenašli odpověď. Soupeř po zbytek zápasu pozorně bránil a do ničeho nás nepouštěl, Opět nás bídná koncovka stála body. V kombinaci s nedostatečným důrazem to vyústilo v sedmou jarní porážku. Bilanci si chceme zlepšit v dalším utkání, a to když doma v tradičním čase přivítáme rezervu Loko Vltavín.

Branky: 48. Martinák

Sestava: Voska – Marek, Pecinovský, Pravenec – Gillern (76. R. Marku), Vošta, Pánek, Fulka – Gregor (47. L. Marku), Martinák, Šídlo