TJ Sokol Cholupice - SK Modřany 1:1 (0:1)

18. 11. 2017

V posledním kole podzimní části nás čekalo místní derby v Cholupicích na jejich příšerném hřišti s převýšením. Po výhře nad Střešovicemi jsme vstupovali do zápasu jako mírní favorité, což se projevilo naší převahou od první minuty, i díky tomu, že jsme hráli z kopce. Úvodní tlak jsme přetavili v gól v 8. minutě, kdy se Honza Pánek dostal k nepovedené střele Martina Vošty a přes několik bránících hráčů umístil balon k levé tyči. Náš tlak nepolevoval a dostávali jsme se do šancí. Luboš Martinák se řítil sám na bránu, jenže neuspěl a na výborného domácího brankáře nevyzrál ani z následné dorážky. O pár minut později se k zakončení dostal do úniku opět Martinák a opět neuspěl. Do zakončení se dostal také Marek Kropelnický po sklepnutí od Martináka, nicméně ani on nezvýšil naše vedení. Hrálo se jen na jednu bránu. Domácí se snažili o kombinační fotbal, nicméně o všechny jejich náznaky se postarala naše obrana. Do poločasu se nám nepovedlo tlak zužitkovat, a proto se šlo do kabin za stavu 0:1.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. Ačkoliv více drželi více balon, k ohrožení naší branky se nedostávali. Naopak my jsme hrozili z brejkových situací, které jsme bohužel řešili příšerně. Do jedné takové se dostal Petr Šatný. Přečíslení 2 na 1 vyřešil nejhůře jak mohl, když vystřelil místo na branku na ragbyové „háčko“. Podobných šancí přibývalo zvlášť poté co šli domácí do deseti, kvůli zkratu domácího stopera, který šlápl na záda Martinu Voštovi. Domácí vsadili vše na útok i v početní nevýhodě a stupňovali tlak. Ten přinesl ovoce v 89. minutě, kdy se po sérii našich drobných chyb dostali domácí k centru z pravé strany, po kterém útočníkovi stačilo balon pouze líznout, čímž překonal Ondru Vosku. O minutu později mohl vyrovnat opět Pánek, když se po přistrčení od Jirky Šídla dostal ke střele z vápna. Tu ale domácí stačili tečovat, takže rána pouze orazítkovala levou tyč domácí branky. Těsně před koncem měl ještě nebezpečnou hlavičku Šatný, která skončila opět nad brankou a pískal se konec. Žalostná produktivita nás už po několikáté stála body. Domácí musí být za bod rádi, protože z jedné střely na branku vytěžili jeden gól.
V tabulce tak přezimujeme na 5. příčce s 19 body.

Branky: 8. Pánek

Sestava: Voska – Šatný, Pecinovský, Pánek, Pravenec – M. Hoskovec (46. L. Marku), Marek, Vošta, Gillern (77. J. Šídlo) – Kropelnický (89. M. Šídlo), Martinák (84. Drobílek)