Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ AFK Slivenec – SK Modřany 1:0

24. 9. 2017

TJ AFK Slivenec – SK Modřany 1:0

V 5. kole jsme zavítali na až nesmyslně hrbolaté hřiště neoblíbeného soupeře ze Slivence. Navíc šlo o zápas o 6 bodů, neboť soupeř ještě nevyhrál a se 2 body byl předposlední, a my si s 5 body taktéž nemohli moc vyskakovat. Od úvodu utkání byli aktivnější domácí, kteří nás moc nepouštěli z obranné poloviny a především díky pohyblivým křídlům ohrožovali naši branku. Z naší strany v první půli stojí za zmínku pouze překvapivý pokus Petra Pecinovského, který se snažil přelobovat daleko od branky stojícího gólmana domácích z trestného kopu na půli hřiště. Pokus se však neujal a tak svítila v kolonce vstřelených branek hostí 0. Jinak jsme neměli nic, nevyhrávali jsme souboje a soupeř hrozil. Ve 36. minutě jsme chybovali v rozehrávce, soupeř přes levé křídlo dostal míč k na vápně stojícímu Heráňovi, který se tváří tvář Ondry Vosky nemýlil. Po zbytek poločasu už byla k vidění jen holomajzna.

O poločase jsme změnili rozestavení ve snaze být nebezpeční a otočit zápas. Lepším pohybem i kombinací jsme nutili domácí k faulům ze kterých pramenilo spousta nebezpečných standardek. Bohužel ani ty se nám nedařily. Náš tlak trval víceméně pouze po vápno a my se dostali jen k několika zblokovaným střelám, které vlastně ani k bráně nedoputovali. Domácí spoléhali na pevnou obranu a rychlé brejky, kterých s přibývajícím časem bylo víc a víc i s ohledem na vysunutí Petra Pecinovského ze stopera na hrot. Ani tahle změna však výraznější ohrožení domácí brány nepřinesla, a tak jsme již druhý zápas po sobě zůstali bez gólu. Prospaný první poločas nás stál body. Nyní už se chystáme na derby s Libuší, se kterou máme z loňské sezony pozitivní bilanci.

Branky: 36. Heráň

Sestava: Voska – Šatný, Pecinovský, Pravenec – Przyczko (58. Fulka), Šídlo – P. Hoskovec (46. Pánek), Vošta, Sýkora – Kropelnický (70. Stříbný), M. Hoskovec

ŽK: Pecinovský, Pánek, Šatný