SK Újezd Praha 4 – SK Modřany 9:1 (2:1)

21. 10. 2017

V 9. kole jsme zavítali na půdu Újezda Praha 4, který se netají postupovými ambicemi a již od první minuty to bylo znát. K našemu překvapení však nešlo o žádnou kombinační hru, nýbrž o dlouhé nákopy od stoperů a středních záložníků na kříž, mnohdy i bez rozhlížení, za kterými se hnala čtveřice útočících hráčů. Prvních 20 minut jsme se sžívali s malou umělkou a agresivní hrou domácích, a tudíž jsme oprávněně prohrávali 2:0. Poté jsme i my přidali na důrazu, zjednodušili hru a dostali se k šancím. Ve 26. minutě se nám podařilo snížit zásluhou Petra Pecinovského který si našel ve vápně centr Tomáše Pravence a hlavou neměl problém umístit míč do sítě. Domácí znervózněli a byl k vidění vyrovnaný zápas. Před poločasem nás fantasticky podržel po sérii rohů domácích Honza Plíva, který zaskakoval za naši obvyklou jedničku Ondru Vosku, a tak se do kabin šlo za stavu 2:1.

Do druhé půle jsme chtěli vkročit aktivně, neinkasovat a snažit se hrozit ze standardek a brejků. Tenhle plán vzal za své v 50. minutě, kdy domácí skvěle zahráli rohový kop a Tran prudkou hlavičkou vymetl šibenici. O pár minut později další roh a opět gól v naší sítě, ačkoliv se domácí Krejčí ukopl, tak dokázal umístit balon přesně k tyči. Naše hra šla úplně do kopru v 66. minutě, kdy se ujala přesná střela z trestného kopu a my tekli 5:1. Od té chvíle už jsme tlačili časomíru očima k číslu 90. Nicméně soupeř byl stále lačný po gólech, tlačil se do naší branky a vycházelo mu všechno do čeho kopl, kdežto nám v podstatě nic, a tak jsme po individuálních chybách inkasovali další 4 góly a odvážíme si debakl 9:1. Nezbývá než soupeři pogratulovat a soustředit se na domácí zápas se Stodůlkami, na nichž se rozhodně budeme chtít zahojit.

Branka SKM: Pecinovský

Sestava: Plíva – Gillern, Vošta, J. Šídlo, Pravenec – Šatný (59. Kropelnický), Pánek, Marek, Sýkora (70. Drobílek) – Pecinovský, M. Hoskovec

ŽK: Marek