SK Střešovice 1911 – SK Modřany 5:2 (2:1)

10. 6. 2018

K poslednímu venkovnímu utkání sezóny jsme se vydali na hřiště Střešovic, které jsme na podzim porazili, takže nám měl soupeř co oplácet. A úvod utkání podle toho také vypadal. Soupeř od počátku držel balon na zemi a kolmicemi hledal nabíhající křídelníky. První branku domácí vsítili k naší smůle již po šesti minutách hry, navíc po naší standardce. Ztráta ve středu hřiště vedla k rychlému brejku domácích, kteří se štěstím překonali z dorážky Ondru Vosku, kterého navíc zradil terén v malém vápně. Za deset minut jsme už prohrávali o 2 góly, když střelou o tyč zakončil rychlou akci po pravé straně. Šance si vytvářeli pouze domácí a po půl hodině hry jsme mohli být rádi, že neprohráváme větším rozdílem, zvlášť když několikrát zazněla branková konstrukce. V 31. minutě přišlo naše snížení, když Martin Vošta umístěnou střelou do protipohybu domácího brankáře zužitkoval přihrávku Honzy Gregora. Do přestávky se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí, kteří jednoznačně dominovali.
Druhá polovina začala stejně jako ta první. Ve 49. minutě jsme opět prohrávali o 2 góly. Po průniku domácích z naší pravé strany se mezi brankou a penaltou odehrál kulečník, v jehož konci zahrál po sérii odrazů domácí hráč zády k bráně patou Ondrovi Voskovi na housle. Z naší strany nebylo na co čekat. Vyslali jsme dalšího hráče do útoku a vzadu zůstali pouze se třemi obránci. Moc šancí jsme si nevypracovali, naopak domácí se na nás valili a další dva brejky mezi 64. a 69. minutou proměnili ve vedení 5:1. Konečnou podobu výsledku dal Luboš Martinák, který tváří v tvář domácímu brankáři zachoval chladnou hlavu a do houslí snížil. Střešovice nás jednoznačně přejeli a právem mají 3 body. O poslední 3 body v soutěžní ročníku 17/18 se utkáme v sobotu 10:30 s rivalem z Cholupic, který nutně potřebuje zvítězit.

Branky SKM: 31. Vošta, 78. Martinák

Sestava: Voska – Gillern, Pecinovský, Pánek, Pravenec – P. Hoskovec, Vošta, Fulka, Sýkora – Gregor, Martinák

ŽK: Vošta