SK Modřany – TJ Sokol Stodůlky 4:0 (2:0)

28. 10. 2017

Po debaklu z minulého kola jsme na domácím hřišti přivítali soupeře ze Stodůlek, s nímž jsme z minulé sezony měli bilanci dvou výher se skóre 7:0 a v podobném duchu jsme chtěli pokračovat. Do utkání jsme vstoupili aktivně a již ve 2. minutě jsme šli do vedení. Na levé straně po našem autu výborně podržel balon Luboš Martinák předal ho na střed stojícímu Petru Sýkorovi a ten umístěnou střelou na zadní tyč rozvlnil síť, přestože si brankář hostí na míč sáhl. Hosté byli brzkým gólem zaskočeni, a tak trvala naše herní převaha. Nejprve těsně hlavičkoval Petr Pecinovský po trestném kopu Vošty, a poté nikdo z našich útočníků nebyl schopný poslat do sítě rohový kop stejného hráče, ačkoliv prolétl celým malým vápnem hostí. Ti se začali otrkávat okolo po dvaceti minutách. Naštěstí pro nás jejich střely končily pokaždé hodně mimo branku. Ve 28. minutě jsme zdvojnásobili naše vedení. Po sérii přihrávek se dostal na levé straně hřiště k balonu Petr Sýkora, narazil si balon a ocitnul se sám na levém křídle, z něhož poslal přesný centr před bránu, který už neměl problém do opuštěné branky umístit na zadní tyči stojící Luboš Martinák, který se vrátil po sedmi zápasové přestávce způsobené zraněním. Poslední část prvního poločasu však patřila hostům. Přestali jsme soupeře napadat, takže měli jeho hráči čas na kombinaci, díky níž si vytvářeli tlak. Po sérii závarů se naší obraně podařilo pokaždé balon dostat do bezpečí, a proto se šlo do šaten za stavu 2:0.

Druhá půle začala větší aktivitou hostů, kteří neměli co ztratit. Jejich tlak byl pouze po vápno a k žádnému vážnému ohrožení se nedostali. S výjimkou jediné střely zpoza vápna, s níž si však Ondra Voska s přehledem poradil a zákrok náležitě prodal hrstce diváků, která si v sychravém podzimním počasí našla cestu do Modřan. V 65. minutě přidal pojistku našeho vedení Martin Vošta poté, co mu přihrávku adresoval z levé strany opět Petr Sýkora, jenž si předtím pohrál s naivně bránícími hráči hostí. Hosté hru ještě více otevřeli a nám se tak otevírala okénka k brejkovým situacím. Po jedná z nich přišel faul a trestný kop, k jehož exekuci se postavil Martin Vošta. Krásným rohlíčkem míč poslal na malé vápno, kde si ho rybičkou našel Petr Šatný a bylo to 4:0. Zbytek zápasu se pouze dohrával s tím, že jsme chtěli udržet čisté konto. To se podařilo a už vyhlížíme výjezd na půdu béčka Loko Vltavín, kde se představíme v sobotu ve 14:00.

Branky: 2. Sýkora, 28. Martinák, 65. Vošta, 76. Šatný

Sestava: Voska – Gillern, Pecinovský, Pánek, Pravenec – Šatný, Marek (73. Przyczko), Vošta, Sýkora (85. Vodrážka) – Kropelnický, Martinák