SK Modřany – TJ Sokol Lipence 2:2

26. 8. 2017

V sobotu 26. srpna vstoupilo naše Áčko do soutěžního ročníku 17/18 pod vedením nového trenéra Dana Brožka tradičním soubojem s Lipenci. Utkání otevřel kapitán domácích Tomáš Pravenec tradičními sáňkami, jimiž nabral s balonem i hráče hostí a dal tak tušit, že se v rukavičkách hrát zrovna nebude. Úvod utkání jsme měli jednoznačně lepší, což jsme korunovali gólem v 8. minutě. Výborně zahraný roh našel přesně hlavu na zadní tyči skákajícího Petra Pecinovského, který balon umístil do protipohybu brankáře a šlo se slavit. Hra se poté odvíjela především na polovině hostů, kteří hrozili maximálně z rychlých brejků. Další minuty jsme si vytvářeli slibné šance, nicméně bez gólového efektu. Až do 39. minuty kdy se k volnému kopu postavil Petr Pecinovský a umístěnou ranou zvýšil náš náskok na 2:0 (někteří tvrdí, že o tom vypráví ještě teď). Do poločasové přestávky zůstalo skóre neměnné.

Ačkoliv jsme se o přestávce upozorňovali, abychom nevstoupili do druhé půle vlažně, tak opět zafungovala neslavně známa Csaplárova past. Ve 49. minutě jsme špatně uhlídali standardku hostí a po sérii hlaviček hostující Vladyka snížil. Nepochopitelně jsme znervózněli a otěže zápasu začínali pomalu přebírat hosté. Hra byla především z naší strany plná nepřesností bez vážnějšího ohrožení soupeřovy branky. V 59. minutě bylo vyrovnáno. Dlouhý pas za naši obranu útočník Lipenců hlavičkoval do břevna, nicméně k dorážce se dostal nekrytý Hašek, který srovnal. Od té chvíle nebylo na hře nic moc zajímavého, krom kupících se zranění našich borců. Doslova v poslední vteřině zápasu měl na hlavě tři body hostující hráč, který naštěstí v pádu balon za záda Ondry Vosky nedostal, a tak bereme bod za remízu 2:2.

Sestava: Voska – Przyczko (78. Šobotník), Pecinovský (67. Šídlo M.), Pravenec – Šídlo J., Marek – Hoskovec P., Vošta (90. Pánek), Fulka – Kropelnický, Martinák

Branky: 8. a 39. Pecinovský

ŽK: Vošta, Marek, Hoskovec, Martinák