SK Modřany – SK Újezd Praha 4 0:4 (0:3)

19. 5. 2018

Ve 22. kole k nám zavítal další aspirant na postup z Újezda Praha 4. Soupeř našlapaný hráči z vyšších soutěží byl před zápasem jasným favoritem, ovšem my jsme jim nechtěli nic ulehčit. Oproti předešlým zápasům jsme nastoupili se třemi útočníky, protože bylo lepší útočit, než čekat na soupeře, že nás bude dobývat. Navíc kombinací a v pohybu bychom soupeře těžko předčili, tak jsme do toho šli co nejjednodušeji nakopávanými balony. Ze začátku byl soupeř lehce zaskočen naší aktivitou, která rezultovala v několik šancí z rohových kopů. Ovšem soupeř je přečkal bez úhony a z jednoho brejku zahrozil. Zhruba od 15. minuty naše začal přebírat aktivitu Újezd. Ve 22. šel do vedení po střele zpoza vápna, se kterou si Ondra Voska nedokázal poradit. V 27. minutě už soupeř vedl o 2 branky, když se hostující hráč parádně trefil z dobrých 28 metrů přímo do šibenice. Tlak soupeře nepolevoval a tlačil se neustále do našeho vápna. Těsně před poločasem po centru z naší levé strany soupeř skóroval potřetí a bylo hotovo.
Do druhé půle jsme šli s jednoznačným úkolem zaznamenat alespoň čestný úspěch. Příležitostí jsme k tomu měli dost, jenomže se projevuje naše nemohoucnost, se kterou se potýkáme celé jaro. Nutno podotknout, že naše šance přicházely až poté, co soupeř překonal Ondru Vosku počtvrté a značně polevil na aktivitě. V našich šancích bohužel neuspěli Martin Fulka ani Luboš Martinák, a tak potom, co Ondra Voska předvedl pár solidních zákroků skončil zápas jednoznačnou porážkou 0:4. Soupeř byl jednoznačně lepší a nezbývá, než mu pogratulovat k vítězství i velmi pravděpodobnému postupu do přeboru.

Sestava: Voska – Marek, Pecinovský, Pravenec (77. Prokopčuk) – Gillern, Vošta, Pánek, Fulka – Gregor (63. Drobílek), Martinák, Šídlo