SK Modřany – SK Střešovice 1:0 (1:0)

11. 11. 2017

V posledním domácím utkání na podzim jsme přivítali posledního z trojice hlavních adeptů na postup Střešovice. Tradiční listopadové počasí se projevilo na kvalitě trávníku, což byla naše výhoda, i s ohledem na fakt, že Střešovice hrají poslední rok na umělé trávě. Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Oproti minulému kolu jsme se dokázali brzy gólově prosadit, když si Petr Pecinovský parádně našel trestný kop Martina Vošty a uklidil balon za háčky. Za nedlouho mohlo být srovnáno. Dlouhý nákop hostů obrana nedokázala pořádně odpravit do bezpečí a jeden z hráčů hostí rozezvonil solidní pumelicí levou tyč naší brány. Více šancí jsme hostům za celý první poločas nedovolili. Naopak my jsme mohli zvýšit vedení. Přetažený roh Tomáše Pravence vracel před bránu kdo jiný než Pecinovský a Honza Pánek na dlouhou nohu asi metr před bránou dokázal věc opravdu nevídanou, když překopl nejen prázdnou bránu, ale i ochrannou síť. Do poločasu ještě pálil nepřesně z hranice vápna Marek Kropelnický po centru Petra Sýkory, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Dalo se očekávat, že hosté vsadí vše na útok a budou se tlačit ve velkém počtu do našeho vápna. My vycházeli z dobře postaveného bloku do rychlých brejků. Po jednom z nich zakončoval akci Pavla Gillerna z levé strany Kropelnický. Všichni už zvedali ruce na oslavu, jenže hostující brankář se vyznamenal. V 73. minutě se dostával do úniku Petr Sýkora, kterého sestřelil obránce hostů faulem, který měl hodně tmavě žluté parametry. Bohužel musel být následně pro svalové zranění střídán. Toho času už hosté hráli se sedmi hráči nahoře a hru maximálně zjednodušili. Nutno podotknout, že se zápas solidně vymkl sudímu z ruky a sérií odpískaných faulů nefaulů pomohl hostům do tlaku. Ti však byli stále bezzubí. Těsně před koncem měl další šanci Gillern, který si k naší smůle opět vylámal zuby na brankáři hostí. Hosté si největší šanci vypracovali až v samém závěru. Po sérii nešťastných odrazů nebyla naše obrana dobře postavená, balon se dostal na pravou stranu k úplně volnému hráči hostí, který v ložence přestřelil. Proto zůstaly 3 body zaslouženě v Modřanech.
V posledním kole vyjíždíme na půdu nedalekých Cholupic a výhrou si chceme zajistit 4. pozici po podzimní části.

Branka: 6. Pecinovský

Sestava: Voska – Šatný, Pecinovský, Pánek, Pravenec – Sýkora (73. M. Hoskovec), Marek, Vošta, Gillern– Kropelnický, Martinák (88. Przyczko)

Žluté karty: Pravenec