SK Modřany – SK Libuš 2:0 (0:0)

30. 9. 2017

Ve čtvrtém domácím utkání nás čekalo derby s Libuší, která měla o bod více než my, a tak jsme se před ni chtěli pochopitelně dostat. Zápas od úvodních minut nabízel spoustu soubojů a nákopy, které převažovaly nad kombinační hrou. Soupeř nás hlavně ve středu pole dobře dostupoval, nedával žádný prostor, a tak bylo nutné si pomoci nakopávanými balony. Ačkoliv se na obou stranách hrálo po vápno, alespoň nějaké příležitosti jsme si vypracovali ze standardních situací, při kterých nejvíce hrozil Petr Pecinovský, jež se mimořádně objevil na hrotu naší sestavy. Před koncem prvního poločasu měl největší šanci Martin Vošta, který se dostal ke střele zpoza šestnáctky po průniku Petra Sýkory z levé strany. Střela mířila pod břevno, nicméně k naší smůle byl Tůma v brance hostí na pro hosty správném místě a střelu vyrazil na roh. Poté se na trávníku začalo přiostřovat, zejména po zákroku Stuchlíka, který opět všem dokázal, že kdyby blbost nadnášela, tak on uletí, protože naprosto úmyslně sestřelil Martina Voštu a mohl být rád, že nešel předčasně do sprch.

V druhé půli se obraz hry nijak zásadně nezměnil. Okolo 50. minuty byli všichni svědky velmi nepříjemného zranění kolene jednoho z libušských obránců, pro kterého zanedlouho přijela sanitka. Od 60. minuty jsme stupňovali tlak podpořený řadou rohových kopů a bylo otázkou času, kdy některý z nich přetavíme v gól. Přesně to se stalo v 66. minutě. Na centr Martina Vošty naskočil Petr Sýkora a i s přispěním bránícího hráče dostal míč do sítě. Jednalo se zároveň o jeho první trefu v našem dresu, přestože už je to jeho druhá sezona v Modřanech. Hosté rozehráli, hostující Stuchlík pro nás fantasticky odevzdal balon nám. Následná akce vedla k rohovému kopu při němž se nejvýš dostal Jiří Šídlo a rázem jsme vedli 2:0. Po pár minutách mohlo být ještě veseleji, jenže Petrové Sýkora a Pecinovský své šance nevyužili. Hosté byli bezradní. Uchylovali se pouze k nákopům, se kterými si naše obrana bezpečně poradila. I když to nebyl zrovna pohledný fotbal, tak bereme důležité 3 body a už vyhlížíme výjezd od Radotína.

Branky: 66. Sýkora, 67. J. Šídlo

Sestava: Voska – Marek (80. Vodrážka), M. Šídlo (55. Gillern), J. Šídlo, Pravenec – P. Hoskovec, Vošta, Pánek, Sýkora – Pecinovský, M. Hoskovec

ŽK: Vošta