SK Modřany – SC Radotín 2:2 (1:0)

5. 5. 2018

Ve 20. kole jsme přivítali na domácím hřišti Radotín, který v minulém kole sfouknul Cholupice 5:0. Zápas začal větší aktivitou na naší straně, zatímco soupeř spíše vyčkával na naše zaváhání, které by mohl trestat rychlostně laděnými hráči nahoře. Naše počáteční aktivita přinesla ovoce hned ve 13. minutě, když Martin Fulka na levé straně výborně přečetl hostujícího hráče a pelášil na branku. Balon dovedl až k malému vápnu, odkud přihrál na přední tyč nabíhajícímu Luboši Martinákovi, který už měl snadnou úlohu. Po pár minutách mohl stejný hráč rozvlnit síť podruhé, ale jeho hlavičku po chybě brankáře z brankové čáry vyndal hostující stoper. Další ohrožení hostující branky představovala pumelice ze střední vzdálenosti z nohy Marka Kropelnického. Cíl však nenašla. Hosté do té doby neměli nic. Ve zbývajícím čase jsme hrozili ještě ze standardních situací, bohužel také bezúspěšně.
Do druhé půle jsme také vstoupili aktivně a po několika slibných šancích jsme zvýšili vedení na 2:0 zásluhou Michala Ardelta, který z malého vápna dorazil sraženou střelu Marka Kropelnického. Soupeř posléze přeskupil svoje řady, začal posílat více hráčů do útoku a hrozil. Nám se otevírala okénka pro brejkové situace. Po jedné z nich pálil 2x v krátkém sledu velmi nebezpečně opět Marek Kropelnický, ovšem pouze doprostřed branky. Největší šanci na zvýšení skóre měl Honza Gregor v 70. minutě, když ho skvěle našel mezi stopery Luboš Martinák. Honza měl na zakončení tolik času a místa, až z toho začal moc přemýšlet a lajdácky přestřelil. Tím dal soupeři naději na body, kterou soupeř beze zbytku využil. Od 70. minuty naše hra přestala existovat a iniciativu převzal soupeř. Neudrželi jsme jediný balon nahoře. Mezihra nulová a soupeř nás zavřel. V 72. minutě střelou z 25 metrů do šibenice snížil a v 88. minutě  vyrovnal, jelikož nás tou dobou jednoznačně přehrával. V nastaveném čase mohl vedení na naši stranu překlopit Petr Pecinovský, který si naskočil na centr Martina Vošty, ale hlavou mířil těsně vedle. A tak jsme si vlastní vinou prohráli 3 body. Zápas skončil remízou 2:2.

Branky: 13. Martinák, 62. Ardelt

Sestava: Voska – Gillern, Pecinovský, Pánek, Pravenec – Ardelt (73. Šobotník), Vošta, Kropelnický (80. Prokopčuk), Fulka – Gregor, Martinák