Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Modřany – FK Zlíchov 1914 2:4 (1:2)

7. 4. 2018

SK Modřany – FK Zlíchov 1914 2:4 (1:2)

V prvním domácím zápase na jaře jsme se konečně chtěli chytit za 3 body, navíc když k nám zavítal poslední tým soutěže ze Zlíchova. Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Úvodní tlak rezultoval ve vlastní branku Zlíchova, když si hostující obránce poslal do branky dlouhý aut do vápna od Petra Pecinovského, který ještě v souboji lehce prodloužil Honza Gregor. Přestože následující minuty přinesly náznaky našich šancí, převahu začal získávat soupeř. Lépe zvládal souboje a pomalu se dostával k naší brance. V podstatě první vážnější ohrožení naší branky ve 20. minutě skončilo také v síti. Po trestném kopu hostí, který zblokovala naše zeď, se balon dostal do vápna, kde na penaltě hlavičkoval úplně osamocený hráč Zlíchova a přes teč hráčů stojících v malém vápně překonal Ondru Vosku. Hned o tři minuty později už šel soupeř do vedení. Po naší laciné ztrátě na půli hřiště šel soupeř do brejku, na tři doteky se dostal hráč z pravého křídla do zakončení a ranou na přední tyč nedal našemu brankáři šanci. Naše hra tou dobou byla naprosto otřesná a vůbec jsme nepřipomínali ten kompaktní tým z minulého týdne. Nicméně do šaten se mohlo jít za vyrovnaného stavu. Luboš Martinák se po zaváhání hostujícího obránce řítil sám na branku. Bohužel jeho zakončení plackou šlo mimo.

Druhá půle začala větším tlakem z naší strany. V krátkém čase se dostal 3x do gólovky Honza Gregor, jenomže nohou ani hlavou úspěšný nebyl. Hráči Zlíchova vsadili na kvalitní obětavou defenzivní hru a rychlé brejky. V 59. minutě se po jednom z nich dostali k rozehrávce rohového kopu. S ním si obrana ani Ondra Voska nedokázali poradit, což vyústilo v ruku Petra Pecinosvkého na brankové čáře, kterou se snažil zabránit gólu. Pochopitelně následovala jak červená karta, tak penalta. S její exekucí si hostující hráč věděl rady a zvýšil na 3:1 z pohledu Zlíchova. Nám už nezbývalo než začít hrát vabank. Do útoku přišel navrátilec Marek Kropelnický a hra na 3 útočníky byla znát. Hráči Zlíchova od té chvíle přestali být aktivní a dali nám šanci. Poté co se Marek Kropelnický zastřeloval, jeho v pořadí asi čtvrtá střela znamenala snížení na 2:3 poté, co ji v cestě do sítě usměrnila záda jednoho z obránců hostí. Bohužel jsme si do konce zápasu další šance nevytvořili. Naopak soupeř těsně před koncem opět odskočil do dvougólového vedení, které také udržel. Nutno říct, že soupeř vyhrál zaslouženě. Příští kolo zajíždíme v sobotu na hřiště vedoucího Podolí, které chceme minimálně potrápit.

SK Modřany – FK Zlíchov 1914 2:4 (1:2)

Branky SKM: 2. vlastní, 76. Kropelnický

Sestava: Voska – Gillern (84. Málek), Pecinovský, Prokopčuk (62. Kropelnický), Drobílek (46. Marku) – P. Hoskovec,  Vošta, Pánek, Sýkora – Gregor, Martinák

ŽK: Gillern, Gregor, Prokopčuk

ČK: 59. Pecinovský