SK Modřany – FC Zličín 2:1

2. 9. 2017

Ve druhém kole jsme se opět představili na domácí půdě proti loňskému účastníkovi Pražského přeboru FC Zličín. Na silně podmáčeném terénu jsme předvedli obdobný vstup do zápasu jako minulý týden a na soupeře vlétli. Již v 7. minutě našel Petr Pecinovský za obranou hostí Marka Kropelnického, který následně vybídl Luboše Martináka ke skórování. Luboš, ačkoliv se o něm tvrdí, že dal gól naposledy ve starších žácích, za pomoci obránce dostal míč do sítě a dal naší hře klid. Následovala série oku lahodících akcí, které bohužel končily na brankové konstrukci nebo se zaskvěl hostující brankář, který byl jednoznačně nejlepší postavou v dresu hostů. Do šaten se šlo tedy za stavu 1:0.

V druhé půli hosté začali více držet míč a ohrožovat naši branku. Vyrovnání se dočkali v 58. minutě, kdy Gröbl několikrát na vápně naznačil přihrávku a nakonec vystřelil přesně k pravé tyči. Vyrovnání na nás nezanechalo stopy a šli jsme za vítězstvím. V 69. minutě dostával dlouhý balon do vápna Michal Ardelt, hostující obránce balon podskočil a následně stáhl Ardyho za rameno. Nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Míč si na puntík postavil Marek Kropelnický a razantní střelou nedal brankáři šanci. Hosté poslali vše do útoku a tak byl v útoku prostor pro rychlé kontry. Hosté je zastavovali často za hranicí pravidel, což mělo za následek, že museli posledních 10 minut dohrávat bez vyloučeného hráče. Zbytek zápasu se nesl ve stejném duchu. Hosté bezzubě útočili a my naprosto žalostně řešili přečíslení na polovině hostí. Nicméně obrana zůstala bezchybná a tak slavíme první výhru.

Sestava: Voska – Šatný, Pecinovský, Pravenec – Przyczko, Marek – Hoskovec P. (64. Ardelt), Vošta, Sýkora – Kropelnický, Martinák (72. Stříbný)

Branky: 7. Martinák, 69. Kropelnický

ŽK: Pravenec, Pecinovský, Hoskovec P., Martinák