SK Modřany – AFK Slavoj Podolí 0:3

16. 9. 2017

Ve 4. kole jsme opět na domácí půdě přivítali soupeře z Podolí, který se netají ambicemi na postup do přeboru. I teď zápas začal větší aktivitou z naší strany. Oproti minulým zápasům jsme však šance neproměnili a soupeř nás začal mačkat. Hráči Podolí měli lepší pohyb a kvalitní kombinací se dostávali před naše vápno, kde naráželi na dobře zformovanou obranu. Následovalo několik dalekonosných pokusů, se kterými se vypořádal Voska. Ve 25. minutě zblokoval střelu Hrušky stoper Pecinovský rukou a kopala se penalta. Exekuce se ujal hostující kapitán Jůzek. Pověst střelce naštěstí nepotvrdil. Penaltu kopnul strašidelně a Voska skvělým skokem po pravé ruce balon vyrazil. U odraženého balonu byl nejrychleji Przyczko, který skluzem uklidil balon mimo branku. Z našeho týmu nejvíce hrozil Fulka, jenž si svými rychlými kličkami vykoledoval několik faulů na nejslabším článku hostující obrany Šumníkovi. Z následných standardek jsme hrozili, nicméně stále bez gólového efektu. Blížila se poločasová přestávka a hosté se poprvé prosadili. Jůzek vyskočil při rohovém kopu nejvýše a poslal svou hlavičku na levou tyč Voskovy branky. U tyče stojící Przyczko ani vzduchem plachtící Voska nedosáhli, a tak se do šaten šlo za stavu 0:1.

Druhý poločas jsme opět začali tlakem, bohužel gól vstřelili hosté. Po souběhu laciných chyb se dostali hráči Podolí do přečíslení 3 na 2. Míč se dostal na levou stranu ke Svobodovi, který prudkou střelou vystřelil mimo prostor branky. K naší smůle střela zasáhla Petra Hoskovce a odrazila se do protipohybu Vosky. Od té chvíle se na naši bránu valila jedna akce za druhou. V 65. minutě se dostal k volnému balonu Hruška, z našich obránců udělal kužely a umístěnou střelou po zemi k tyči nedal Voskovi šanci. Naše hra postrádala přesnost i klid v rozehrávce, a tak jsme vysunuli stopera Pecinovského nahoru, s cílem dopracovat se ke gólu prostřednictvím dlouhých nákopů. Vzdušné souboje jsme sice vyhrávali, ale odražené balony sbírali hráči hostí, a tudíž k ohrožení soupeřovy branky po zbytek zápasu nedošlo. Nezbývá než soupeři pogratulovat k jasnému vítězství a soustředit se na další utkání, které nás čeká v neděli 24. 8. v 16:30 na hřišti Slivence.

Branky: 40. Jůzek, 53. vlastní P. Hoskovec, 65. Hruška

Sestava: Voska – P. Hoskovec, Pecinovský, Šatný – Przyczko, Marek (46. Stříbný) – Fulka, Vošta, Sýkora – Kropelnický, M. Hoskovec (82. Huk)

ŽK: Marek, Pecinovský, Šatný, M. Hoskovec