SK Modřany – A.F.K. Slivenec 1:0 (1:0)

21. 4. 2018

Po sérii 4 proher na úvod jara jsme doma přivítali Slivenec s jednoznačnou touhou konečně urvat 3 body, a to jakýmkoliv způsobem. Bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého, protože se Slivenec po zimní výměně trenéra prezentuje atraktivní hrou. Že jsme do zápasu ochotni dát všechno ukázal Jirka Šídlo hostujícímu útočníkovi přibližně v desáté vteřině zápasu, když ho solidně „ukrojil“, ale rozhodčí zůstal pouze u slovního napomenutí. Každopádně zápas začal aktivitou hostů na balonu, kteří se třemi středními záložníky hýřili pohybem. Naopak my jsme spoléhali na organizovanou hru odzadu a čekali na zaváhání soupeře. V první půl hodině se hrálo v podstatě bez šancí, neboť hosté naráželi na naši dobře postavenou obrannou řadu. My jsme měli na druhé straně několik slibných standardek, ale taktéž bez efektu. Okolo čtyřicáté minuty jsme poprvé zahrozili také ze hry, když Petr Sýkora zatáhl balon po levé straně a vybídl k zakončení Luboše Martináka, kterému se bohužel na jaře nedaří, tak jak bychom si všichni přáli a také potřebovali, a tudíž mířil nepřesně. Zanedlouho přišel rohový kop, který obrana hostí odvrátila. Odražený balon dostal Martin Vošta zpět do ohně, kde došlo na souboj Jirky Šídla s brankářem Slivence. Obvykle souboje hráč versus brankář končí vítězstvím brankáře. Jenomže Jirka je tak trošku raritka. Brankář se bál víc a nechal Jirkovi míč spadnout na hlavu, což neznamenalo nic jiného, než naše vedení 1:0. Hosté chtěli okamžitě vyrovnat a měli k tomu příležitost z nejjasnějších, když jim sudí oprávněně písknul penaltu po nešťastném zákroku Honzy Pánka. Hostující hráč naštěstí pro nás s pentlí naložil nejlépe jak mohl, když vysoko přestřelil, v podstatě jako legendární Jaap Stam, a tak jsme do kabin šli s vedením 1:0.

Do druhé půle jsme šli s tím, že nemusíme nikam spěchat, hrát trpělivě odzadu a čekat na brejk. A těch se nám dostalo hned několik. Bohužel Martin Vošta ani Luboš Martinák úspěšní nebyli. Martin Vošta také nebezpečně zakončoval po jednom z rohových kopů. Zatímco náš gól visel ve vzduchu, hosté byli ve své hře bezradní. Kombinovat dokázali pouze po naše vápna, kde všechny jejich akce končily. Nejvážnější ohrožení naší branky přišlo až těsně před koncem, když jeden z hráčů pálil z voleje zpoza šestnáctky mírně nad naši branku. Závěr už jsme si pohlídali a mohli jsme slavit důležité vítězství i posun v tabulce.
Celý tým rozhodně zaslouží velkou pochvalu za srdíčko a bojovnost po celých 90 minut. Další kolo míříme na hřiště rozjeté Libuše, odkud rozhodně chceme přivézt další 3 body.

Branky: 41. Šídlo

Sestava: Voska – Gillern, Pánek, Šídlo, Pravenec – Fulka (89. Drobílek), Vošta, Pecinovský, Sýkora – Gregor (74. Kropelnický), Martinák (83. Šatný)

ŽK: Gillern