SK Modřany – 1999 Praha 2:1(1:1)

14. 10. 2017

V 8. kole jsme narazili na soupeře, s nímž máme z loňské sezony pozitivní bilanci a i tentokrát jsme si věřili, ačkoliv umístění v tabulce lehce favorizovalo hosty. Od úvodních minut jsme byli aktivnější a vytvářeli si šance. Už ve 13. minutě jsme šli do vedení díky přesně rozehranému trestnému kopu Tomáše Pravence, který do sítě usměrnil ve dřepu hlavičkující Petr Pecinovský. Z vedení jsme se radovali pouze 2 minuty, když hosté rozehráli standardku z půlky. Dlouhý oblouček letěl asi 2 dny, přesto ho obrana nezvládla odvrátit a mimo vápno stojící kapitán hostí Chačaturov jej poslal obloučkem milimetrově přesně na zadní tyč. Byla to první a zároveň poslední šance hostí v zápase, kteří se přes naši obranu snažili dostávat pouze dlouhými nákopy. Do půle jsme mohli jít do vedení hned několikrát, jenomže se neujala ani jedna z dalších standardek, stejně jako největší šance Petra Hoskovce, který se sám před brankářem kličkou poslal až do autu a z šance tedy nic nebylo.

Ve druhé půli jsme byli aktivnější než v první a dostávali se více do šancí. Po jedné z levé strany našel Petr Pecinovský centrem Martina Hoskovce na malém vápně, ten ale v pádu mířil těsně vedle. O chvíli později mohl vsítit Petr Sýkora po chybě brankáře hostí, bohužel se mu nepovedlo opuštěnou branku z úhlu trefit. Po několika rohových kopech náš tlak sílil. Střídající Petr Šatný nejprve skvěle umístil hlavičku do protipohybu brankáře, který však svůj tým opět podržel. Následoval rohový kop, který hosté odvrátili. Tomáš Pravenec se dostal k odraženému balonu, vrátil jej Martinu Voštovi na stranu, z níž rozehrával rohový kop. Martin Vošta běžel tak rychle, že trhal trávník, rozhlédl se a lehký oblouček posadil na hlavu Petra Šatného, který v poloze letícího skokana na lyžích neměl problém šanci proměnit a zaznamenal premiérovou trefu v dresu Modřan. Náš tlak vstřelenou brankou nekončil. Po pár minutách se dostal do šance Honza Pánek, který si vyměnil míč s Petrem Pecinovským. Šanci zachránil v poslední chvíli skvělým obranným zákrokem obránce hostí a kopal se pouze roh. Nejlepším hráčem hostí byl jejich obrovitý gólman, který ve zbývajícím čase zlikvidoval šance Marka Kropelnického a Petra Pecinovského. Neproměněných šancí jsme naštěstí nemuseli litovat protože soupeř byl v celé druhé půli neškodný a tak bereme zasloužené 3 body. Za týden se pokusíme obrat o body jednoho z aspirantů na postup Újezd Praha 4, přičemž výkop je v sobotu 15:30.

SK Modřany – 1999 Praha 2:1 (1:1)

Branky: 13. Pecinovský, 74. Šatný – 15. Chačaturov

Sestava: Voska – Gillern, Vošta, J. Šídlo, Pravenec – P. Hoskovec (71. Šatný), Marek, Pánek, Sýkora – Pecinovský, M. Hoskovec (77. Kropelnický)

ŽK: Pravenec