SK Libuš – SK Modřany 1:2 (0:1)

28. 4. 2018

19. kolo nás zavedlo na hřiště nedaleké Libuše, kam jsme dorazili v krásném počtu 11 plejerů bez možnosti střídání. Domácí byli před utkáním favority, neboť se těšili velmi dobré formě na úvod jara, o čemž vypovídá i jejich aktuální čtvrtá pozice v tabulce. Úvod zápasu vyšel lépe nám, když jsme využili výškovou převahu v pokutovém území a dostali se do rychlého vedení. Přesněji to bylo v 9. minutě, když si na roh Tomáše Pravence naskočil Luboš Martinák. Jeho hlavičku obrana zpacifikovala, jenomže balon propadl k Petru Pecinovskému, který si v podobných situacích ví rady. Uklidil balon pod víko a šli jsme se radovat. Domácí byli úvodem překvapeni a do tempa se naštěstí nedostali celou první půli. Jejich hra založená na nákopech do křídel narážela na naši dobře postavenou obrannou linii. Proto se hráči Libuše dostali k ohrožení naší branky jen z několika střel z dálky, které reálnou hrozbou pro Ondru Vosku nebyly. My jsme na tom bohužel byli velmi podobně a krom standardních situací jsme ohrozit domácí branku nedokázali.
Druhá půle začala náporem domácích. Problémy nám činily především centrované balony přes domácí pravou stranu. Nápor jsme přečkali bez ztráty kytičky a mohli jsme z pozorné obrany vycházet do nebezpečných brejků. V 75. minutě sice nešlo o brejk, ale gólem to skončilo. Petr Sýkora vzal míč na půli hřiště a vydal se na složitou cestu napříč středem hřiště.  Po sérii soubojů a šťastných odrazů se dopracoval do vápna, kde bez problému obhodil brankáře a bylo to 2:0. Domácí už neměli co ztratit a vrhli vše do útoku. Tlak vyústil v dobrou střelu na přední tyč, kterou Ondra Voska vyrazil na roh. Z něj už domácí k naší smůle snížili. Na přední tyči nešťastně prodloužil míč Sláva Prokopčuk a na zadní tyč dobíhající domácí hráč už neměl problém rozvlnit síť. Posledních 10 minut i s nastavením jsme odehráli spolehlivě a mohli jsme slavit druhé vítězství za sebou. Příští kolo doma v tradičním čase přivítáme Radotín.

Branky: 9. Pecinovský, 75. Sýkora

Sestava: Voska – Gillern, Prokopčuk, Pánek, Pravenec – Fulka, Vošta, Pecinovský, Sýkora – Gregor, Martinák

ŽK: Pecinovský, Sýkora, Pravenec