FK Zlíchov – SK Modřany 1:1

9. 9. 2017

Ve třetím kole nás čekal první výjezd na půdu FK Zlíchov. Při krásném sobotním odpoledni jsme počítali ztráty a někteří hráči byli nuceni hrát i se sebezapřením. Tak jako předešlá utkání i tohle začalo naším náporem, který vyústil v brzkou branku. Po solidní kombinaci na pravé straně převzal Martin Hoskovec balon a zpoza vápna vyslal podél bránícího hráče technickou ránu, která zapadla přesně k tyči. 0:1. Vedení nás trošku uklidnilo, domácí přebrali aktivitu a začali bušit do naší zatažené obrany. Doslova jsme zaparkovali autobus ve vápně a počítali ubíhající minuty. Domácí marně ostřelovali naši bránu po zbytek prvního poločasu.

Druhý poločas začal stejně jako první skončil. Tedy aktivní hrou domácích, zejména náběhy po křídlech o kterých by Pavel Drobílek mohl vyprávět. Díky své nemohoucnosti však stále skóre neupravili. V 50. minutě mohlo být z našeho pohledu ještě veseleji. Skvěle zakroucený trestňák Martina Vošty našel Michala Ardelta, který rozvlnil síť podruhé. Branka však nebyla uznána pro ofsajd Petra Pecinovského. Skóre se tak měnilo v 65. minutě. Petr Hoskovec nestihl  na přetažený centr naskakujícího hráče na zadní tyči a lehce jej popostrčil. Už několikátou sezonu mizerně pískající sudí Kvapil zadul do píšťalky a kopala se penalta, kterou bezpečně proměnil Kopecký. Kluky obdržená branka nezlomila a srdnatě bojovali o udržení remízového výsledku. Dokonce se povedlo po ojedinělých individuálních akcích Sýkory a Martina Hoskovce ohrozit branku domácích a s trochou štěstí jsme mohli opět strhnout vedení na naši stranu. Nestalo se, a tak si z těžkého zápasu odvážíme velmi cenný bod. Nedalo se na to koukat, ale historie se neptá.

Sestava: Voska – P. Hoskovec, Pecinovský, Pravenec (30. Drobílek) – Przyczko, Šídlo – Ardelt, Vošta, Sýkora – Fulka, M. Hoskovec

ŽK: P. Hoskovec, Sýkora