FK Loko Vltavín „B“ – SK Modřany 2:0 (0:0)

4. 11. 2017

FK Loko Vltavín „B“ – SK Modřany 2:0 (0:0)

V 11. kole jsme zavítali na půdu rezervního týmu Loko Vltavín. Oba týmy měli před utkáním na svém kontě shodně 15 bodů a vítěz si mohl upevnit 4. příčku v tabulce. Původně byla psaná umělá tráva, které jsme si všichni báli, ale naštěstí se mohlo hrát na skvěle připraveném travnatém hřišti. Do zápasu jsme chtěli vstoupit obdobně jako v minulém kole, jenomže se šance Petra Sýkory z první minuty neujala. Mladé mužstvo domácích se nám dařilo přetlačovat v osobních soubojích a dostávali jsme se do ohrožení jejich branky. Obrana domácích bohužel odolávala. V šancích několikrát neuspěli jak Marek Kropelnický i Luboš Martinák. Neujala se ani žádná z našich standardek, které končily buď mimo branku, jako hlavička Petra Šatného nebo končily v rukavicích domácího gólmana, který byl nejlepším hráčem Vltavínu. Naopak akce domácích končily na našem vápně a Ondra Voska byl bez práce. A jelikož jsme byli i my v útoku stále neúspěšní, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Druhou půli jsme opět začali velkou šancí. Luboš Martinák po závaru zakončoval levou nohou slabě, a tudíž s ní brankář domácích neměl problém. Potom začali být aktivnější hráči domácích. Byli dříve u balonů, přidali na důrazu a měli více šancí. Naopak pro nás vznikala okénka k brejkům. V 72. minutě se poprvé měnilo skóre. Po nedůrazném odkopu na naší levé straně se domácí dostali k centru do šestnáctky, který si přesně mezi našimi obránci našel Dobrý a koníčkem rozvlnil síť. Obdržená branka nás nutila změnit rozestavení a vsadit všechno na útok. Nedařilo se nám ale dostat k pořádnému ohrožení branky. V 90. minutě jeden z hráčů domácích sklepl hlavou dlouhý nákop do našeho vápna, kam si naběhl Boček a nedal Voskovi šanci. Hned vzápětí se pískal konec. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí a nedůraz ve vápně soupeře. Teď už se těšíme na dalšího favorita soutěže ze Střešovic, kterého na domácím pažitu rozhodně chceme obrat o body.

Sestava: Voska – Gillern, Pecinovský, Pánek, Pravenec – Šatný, Marek (76. M. Hoskovec), Vošta, Sýkora (83. Przyczko) – Kropelnický, Martinák