AFK Slavoj Podolí – SK Modřany 2:0 (0:0)

14. 4. 2018

Ve čtvrtém jarním kole jsme zavítali na půdu lídra soutěže z Podolí. Celý týden jsme počítali ztráty v sestavě a krom Petra Pecinovského, který si odpykával jednozápasový trest za červenou kartu z minulého kola, nám vypadlo tolik hráčů, že nebýt Petra Schuberta a Honzy Málka, kteří nám šli pomoct, tak jsme byli nuceni nastoupit v deseti. Oba jmenovaní odehráli poločas a patří jim velký dík.
Zápas začal dle očekávání velkým tlakem domácích, kteří praktikovali kombinační hru a spoustou náběhů do křídel, čímž nám pěkně zatápěli. Naše obrana naštěstí vycházela z bloku a se všemi útoky z prvních dvaceti minut si poradila a když ne, tak situaci zachránil Ondra Voska v bráně. Po úvodním tlaku soupeř také trošku zvolnil a jediné ohrožení pro naší branku představovaly střely z dálky. Naše hra do útoku byla spíše nijaká a jediné vzdálené ohrožení domácí branky byla zblokovaná střela z vápna od Honzy Pánka a následný rohový kop, po kterém se k zakončení probojoval Honza Gregor, ovšem bezúspěšně. Jinak jsme vlastně nic neměli.
Domácí začali druhou půli stejně jako první skončili, přičemž nás ohrožovali především centrovanými balony na hrotového útočníka Jůzka. Naše taktika hrát na 0:0 a zkusit se utrhnout z nějaké standardky vzala za své v 53. minutě. V ní si právě zmiňovaný útočník naběhl na centr z pravé strany a do protipohybu Ondry Vosky poslal domácí do vedení. Nám tak nezbývalo nic jiného než se vydat do útoku. Veškerá naše snaha nicméně končila na vápně domácích a k vážnému ohrožení domácí branky jsme se víceméně nedostali. Až těsně před koncem nebezpečně pálil z hranice šestnáctky Luboš Martinák, k rozvlnění sítě měl však daleko. V 88. minutě využili domácí brejkovou situaci z levé strany a pojistili si vedení, které v závěru neměli problém uhlídat a zaslouženě zvítězili. My se však nemáme za co stydět. Na hřišti jsme nechali maximum a rozhodně jsme nenechali 3 body domácím zadarmo. V příštím kole přivítáme doma ve velmi důležitém zápase Slivenec, kterému máme po podzimu hodně co oplácet.

Sestava: Voska – Gillern, Prokopčuk, Vošta, Pravenec – Fulka, Pánek, Sýkora – Gregor, Martinák, Schubert (46. Málek)

ŽK: Pravenec