1999 Praha – SK Modřany 4:2 (2:1)

12. 5. 2018

Ve 21. kole jsme se vydali do Nuslí, kde hraje svoje domácí zápasy 1999 Praha. Soupeř, kterého jsme v posledních třech střetnutích zvládli pokaždé porazit. Do utkání jsme vstoupili aktivně. Několikrát se po akcích z pravé strany dostal do zakončení Martin Fulka, nicméně ani jednou se jeho střela mezi 3 tyče nevešla. Obdobně si vedl také Petr Pecinovský i Honza Gregor. Místo našeho vedení, šli do vedení domácí. Jejich první akce na naší polovině znamenala gól. Po zaváhání na levé straně, domácí přenesli hru hned napravo, odkud domácí hráč zakončoval na zadní tyč. Ondra Voska si se střelou nedokázal poradit a pouze ji vyrazil k osamocenému hráči domácích. Inkasovaná branka nás lehce zchladila, což o pár minut poté soupeř znovu potrestal. Obrana si nedokázala poradit s centrovaným balonem na zadní tyč, kam si naskočil domácí stoper a nemýlil se. Zbytek poločasu byl v naší režii. Domácí brankář se překonával. Nejdříve zlikvidoval šanci Honzy Pánka, poté Jakuba Marka a nakonec samostatný nájezd Petra Sýkory, kterého o pár minut později domácí stoper přejel na saních a způsobil mu stopku na 4 týdny. Gólu jsme se dočkali až do šatny, kdy po skvělé akci Pavla Gillerna skóroval do prázdné branky Honza Gregor.
Druhá půle začala opět naší aktivitou, ovšem soupeř se více zatáhl a čekal na brejk. V 64. minutě jsme se radovali z vyrovnání. Výborně zakroucený centr Tomáše Pravence před Honzou Pánkem přizvedl domácí stoper a možná to bylo dobře, protože jeho hlavička byla nechytatelná. Vyrovnáno 2:2. Z vyrovnání jsme se nicméně neradovali moc dlouho. Nepříliš prudká hlavička domácích po standardce skoro z půle se nešťastně odrazila od zad Jirky Šídla. Ondra Voska balon vyrazil před sebe a dva hráči soupeře už neměli problém balon do sítě ve skluzu protlačit. Opět jsme prohrávali a museli se tlačit za vyrovnáním. Což by se nám i povedlo kdyby gólu Jirky Šídla nepředcházel těsný ofsajd Petra Pecinovského. Zbývající čas zápasu se nesl v duchu našeho bezzubého tlaku a hrozících brejků domácích. Těsně před koncem zápasu se domácím jeden takový povedlo zakončit gólem a bylo hotovo. Opět jsme doplatili na neproměňování šancí. Soupeř nás předčil hlavně v důrazu a vzhledem k tomu, že dal 4 góly vyhrál zaslouženě. V dalším kole přivítáme na domácím hřišti Újezd Praha 4 v obvyklém čase.

Branky: 45. Gregor, 64. vlastní

Sestava: Voska – Gillern, Pánek, Šídlo, Pravenec – Fulka, Vošta, Marek (72. Vodrážka), Sýkora (46. Málek) – Gregor (80. Prokopčuk), Pecinovský

ŽK: Pecinovský, Vošta, Gregor, Fulka