Komentáře k zápasům - Muži A 2017/2018

Příspěvky

AFK Slavoj Podolí – SK Modřany 2:0 (0:0)

14. 4. 2018

Ve čtvrtém jarním kole jsme zavítali na půdu lídra soutěže z Podolí. Celý týden jsme počítali ztráty v sestavě a krom Petra Pecinovského, který si odpykával jednozápasový trest za červenou kartu z minulého kola, nám vypadlo tolik hráčů, že nebýt Petra Schuberta a Honzy Málka, kteří nám šli pomoct, tak jsme byli nuceni nastoupit v deseti. Oba jmenovaní odehráli poločas a patří jim velký dík.
Zápas začal dle očekávání velkým tlakem domácích, kteří praktikovali kombinační hru a spoustou náběhů do křídel, čímž nám pěkně zatápěli. Naše obrana naštěstí vycházela z bloku a se všemi útoky z prvních dvaceti minut si poradila a když ne, tak situaci zachránil Ondra Voska v bráně. Po úvodním tlaku soupeř také trošku zvolnil a jediné ohrožení pro naší branku představovaly střely z dálky. Naše hra do útoku byla spíše nijaká a jediné vzdálené ohrožení domácí branky byla zblokovaná střela z vápna od Honzy Pánka a následný rohový kop, po kterém se k zakončení probojoval Honza Gregor, ovšem bezúspěšně. Jinak jsme vlastně nic neměli.

SK Modřany – FK Zlíchov 1914 2:4 (1:2)

7. 4. 2018

V prvním domácím zápase na jaře jsme se konečně chtěli chytit za 3 body, navíc když k nám zavítal poslední tým soutěže ze Zlíchova. Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Úvodní tlak rezultoval ve vlastní branku Zlíchova, když si hostující obránce poslal do branky dlouhý aut do vápna od Petra Pecinovského, který ještě v souboji lehce prodloužil Honza Gregor. Přestože následující minuty přinesly náznaky našich šancí, převahu začal získávat soupeř. Lépe zvládal souboje a pomalu se dostával k naší brance. V podstatě první vážnější ohrožení naší branky ve 20. minutě skončilo také v síti. Po trestném kopu hostí, který zblokovala naše zeď, se balon dostal do vápna, kde na penaltě hlavičkoval úplně osamocený hráč Zlíchova a přes teč hráčů stojících v malém vápně překonal Ondru Vosku. Hned o tři minuty později už šel soupeř do vedení. Po naší laciné ztrátě na půli hřiště šel soupeř do brejku, na tři doteky se dostal hráč z pravého křídla do zakončení a ranou na přední tyč nedal našemu brankáři šanci. Naše hra tou dobou byla naprosto otřesná a vůbec jsme nepřipomínali ten kompaktní tým z minulého týdne. Nicméně do šaten se mohlo jít za vyrovnaného stavu. Luboš Martinák se po zaváhání hostujícího obránce řítil sám na branku. Bohužel jeho zakončení plackou šlo mimo.

FC Zličín – SK Modřany 1:0 (0:0)

30. 3. 2018

Před velikonočním víkendem nás čekal druhý jarní výjezd, tentokrát na Zličín. Přes krásné počasí jsme nastoupili na umělé trávě, která svými rozměry dala tušit, že se bude hrát hodně kontaktně. Na soupeře jsme vlétli a vypracovali si tlak, který ovšem víceméně končil na hraně domácího vápna. K ohrožení branky jsme se dostávali především díky standardním situacím, nicméně oproti podzimu bez gólového efektu. Několikrát se k zakončení hlavou dostali Jirka Šídlo a Petr Pecinovský. Soupeř do té doby neměl žádnou příležitost. S přibývajícím časem se hra vyrovnávala, i když přímé ohrožení branky by diváci počítali na prstech jedné ruky, a proto se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

TJ Sokol Lipence – SK Modřany 3:2 (3:2)

25. 3. 2018

Po ne příliš povedené přípravě jsme k prvnímu zápasu jarní části sezony zamířili na hřiště Lipenců. Naše forma byla velkou neznámou, ovšem od soupeře jsme nečekali nic víc než jednoduchou hru plnou nákopů a důrazu. Přesně tak zápas také začal. A hned ve 2. minutě soupeř otevřel skóre zápasu. Po centru z levé strany došlo k nedorozumění mezi bránícími Pravencem a Sýkorou. Druhý jmenovaný míč místo odpalu pryč zpracoval domácímu Vodrážkovi, který do něj plácnul a se štěstím překonal Ondru Vosku. S odpovědí jsme nečekali dlouho, hned po rozehrávce vysunul Luboš Martinák Lea Marku, který nehlídaný postupoval z pravého křídla sám na domácí branku. Neunáhlil se a technicky míč umístil na zadní tyč, jehož cestu do sítě ještě jistil Petr Sýkora. Hra byla vyrovnaná a  přelévala se ze strany na stranu, nicméně soupeř nás předčíval v důrazu a rychlosti, díky čemuž se dostával ke spoustě standardních situací. Po jedné z nich kroutil míč přes zeď Koukal, ale Ondra Voska v bráně se zaskvěl parádním zákrokem.

TJ Sokol Cholupice - SK Modřany 1:1 (0:1)

18. 11. 2017

V posledním kole podzimní části nás čekalo místní derby v Cholupicích na jejich příšerném hřišti s převýšením. Po výhře nad Střešovicemi jsme vstupovali do zápasu jako mírní favorité, což se projevilo naší převahou od první minuty, i díky tomu, že jsme hráli z kopce. Úvodní tlak jsme přetavili v gól v 8. minutě, kdy se Honza Pánek dostal k nepovedené střele Martina Vošty a přes několik bránících hráčů umístil balon k levé tyči. Náš tlak nepolevoval a dostávali jsme se do šancí. Luboš Martinák se řítil sám na bránu, jenže neuspěl a na výborného domácího brankáře nevyzrál ani z následné dorážky. O pár minut později se k zakončení dostal do úniku opět Martinák a opět neuspěl. Do zakončení se dostal také Marek Kropelnický po sklepnutí od Martináka, nicméně ani on nezvýšil naše vedení. Hrálo se jen na jednu bránu. Domácí se snažili o kombinační fotbal, nicméně o všechny jejich náznaky se postarala naše obrana. Do poločasu se nám nepovedlo tlak zužitkovat, a proto se šlo do kabin za stavu 0:1.

SK Modřany – SK Střešovice 1:0 (1:0)

11. 11. 2017

V posledním domácím utkání na podzim jsme přivítali posledního z trojice hlavních adeptů na postup Střešovice. Tradiční listopadové počasí se projevilo na kvalitě trávníku, což byla naše výhoda, i s ohledem na fakt, že Střešovice hrají poslední rok na umělé trávě. Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Oproti minulému kolu jsme se dokázali brzy gólově prosadit, když si Petr Pecinovský parádně našel trestný kop Martina Vošty a uklidil balon za háčky. Za nedlouho mohlo být srovnáno. Dlouhý nákop hostů obrana nedokázala pořádně odpravit do bezpečí a jeden z hráčů hostí rozezvonil solidní pumelicí levou tyč naší brány. Více šancí jsme hostům za celý první poločas nedovolili. Naopak my jsme mohli zvýšit vedení. Přetažený roh Tomáše Pravence vracel před bránu kdo jiný než Pecinovský a Honza Pánek na dlouhou nohu asi metr před bránou dokázal věc opravdu nevídanou, když překopl nejen prázdnou bránu, ale i ochrannou síť. Do poločasu ještě pálil nepřesně z hranice vápna Marek Kropelnický po centru Petra Sýkory, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

FK Loko Vltavín „B“ – SK Modřany 2:0 (0:0)

4. 11. 2017

FK Loko Vltavín „B“ – SK Modřany 2:0 (0:0)

V 11. kole jsme zavítali na půdu rezervního týmu Loko Vltavín. Oba týmy měli před utkáním na svém kontě shodně 15 bodů a vítěz si mohl upevnit 4. příčku v tabulce. Původně byla psaná umělá tráva, které jsme si všichni báli, ale naštěstí se mohlo hrát na skvěle připraveném travnatém hřišti. Do zápasu jsme chtěli vstoupit obdobně jako v minulém kole, jenomže se šance Petra Sýkory z první minuty neujala. Mladé mužstvo domácích se nám dařilo přetlačovat v osobních soubojích a dostávali jsme se do ohrožení jejich branky. Obrana domácích bohužel odolávala. V šancích několikrát neuspěli jak Marek Kropelnický i Luboš Martinák. Neujala se ani žádná z našich standardek, které končily buď mimo branku, jako hlavička Petra Šatného nebo končily v rukavicích domácího gólmana, který byl nejlepším hráčem Vltavínu. Naopak akce domácích končily na našem vápně a Ondra Voska byl bez práce. A jelikož jsme byli i my v útoku stále neúspěšní, šlo se do kabin za stavu 0:0.

SK Modřany – TJ Sokol Stodůlky 4:0 (2:0)

28. 10. 2017

Po debaklu z minulého kola jsme na domácím hřišti přivítali soupeře ze Stodůlek, s nímž jsme z minulé sezony měli bilanci dvou výher se skóre 7:0 a v podobném duchu jsme chtěli pokračovat. Do utkání jsme vstoupili aktivně a již ve 2. minutě jsme šli do vedení. Na levé straně po našem autu výborně podržel balon Luboš Martinák předal ho na střed stojícímu Petru Sýkorovi a ten umístěnou střelou na zadní tyč rozvlnil síť, přestože si brankář hostí na míč sáhl. Hosté byli brzkým gólem zaskočeni, a tak trvala naše herní převaha. Nejprve těsně hlavičkoval Petr Pecinovský po trestném kopu Vošty, a poté nikdo z našich útočníků nebyl schopný poslat do sítě rohový kop stejného hráče, ačkoliv prolétl celým malým vápnem hostí. Ti se začali otrkávat okolo po dvaceti minutách. Naštěstí pro nás jejich střely končily pokaždé hodně mimo branku. Ve 28. minutě jsme zdvojnásobili naše vedení. Po sérii přihrávek se dostal na levé straně hřiště k balonu Petr Sýkora, narazil si balon a ocitnul se sám na levém křídle, z něhož poslal přesný centr před bránu, který už neměl problém do opuštěné branky umístit na zadní tyči stojící Luboš Martinák, který se vrátil po sedmi zápasové přestávce způsobené zraněním. Poslední část prvního poločasu však patřila hostům. Přestali jsme soupeře napadat, takže měli jeho hráči čas na kombinaci, díky níž si vytvářeli tlak. Po sérii závarů se naší obraně podařilo pokaždé balon dostat do bezpečí, a proto se šlo do šaten za stavu 2:0.

SK Újezd Praha 4 – SK Modřany 9:1 (2:1)

21. 10. 2017

V 9. kole jsme zavítali na půdu Újezda Praha 4, který se netají postupovými ambicemi a již od první minuty to bylo znát. K našemu překvapení však nešlo o žádnou kombinační hru, nýbrž o dlouhé nákopy od stoperů a středních záložníků na kříž, mnohdy i bez rozhlížení, za kterými se hnala čtveřice útočících hráčů. Prvních 20 minut jsme se sžívali s malou umělkou a agresivní hrou domácích, a tudíž jsme oprávněně prohrávali 2:0. Poté jsme i my přidali na důrazu, zjednodušili hru a dostali se k šancím. Ve 26. minutě se nám podařilo snížit zásluhou Petra Pecinovského který si našel ve vápně centr Tomáše Pravence a hlavou neměl problém umístit míč do sítě. Domácí znervózněli a byl k vidění vyrovnaný zápas. Před poločasem nás fantasticky podržel po sérii rohů domácích Honza Plíva, který zaskakoval za naši obvyklou jedničku Ondru Vosku, a tak se do kabin šlo za stavu 2:1.

SK Modřany – 1999 Praha 2:1(1:1)

14. 10. 2017

V 8. kole jsme narazili na soupeře, s nímž máme z loňské sezony pozitivní bilanci a i tentokrát jsme si věřili, ačkoliv umístění v tabulce lehce favorizovalo hosty. Od úvodních minut jsme byli aktivnější a vytvářeli si šance. Už ve 13. minutě jsme šli do vedení díky přesně rozehranému trestnému kopu Tomáše Pravence, který do sítě usměrnil ve dřepu hlavičkující Petr Pecinovský. Z vedení jsme se radovali pouze 2 minuty, když hosté rozehráli standardku z půlky. Dlouhý oblouček letěl asi 2 dny, přesto ho obrana nezvládla odvrátit a mimo vápno stojící kapitán hostí Chačaturov jej poslal obloučkem milimetrově přesně na zadní tyč. Byla to první a zároveň poslední šance hostí v zápase, kteří se přes naši obranu snažili dostávat pouze dlouhými nákopy. Do půle jsme mohli jít do vedení hned několikrát, jenomže se neujala ani jedna z dalších standardek, stejně jako největší šance Petra Hoskovce, který se sám před brankářem kličkou poslal až do autu a z šance tedy nic nebylo.