Komentáře k zápasům - Muži A 2017/2018

Příspěvky

SK Modřany – 1999 Praha 2:1(1:1)

14. 10. 2017

V 8. kole jsme narazili na soupeře, s nímž máme z loňské sezony pozitivní bilanci a i tentokrát jsme si věřili, ačkoliv umístění v tabulce lehce favorizovalo hosty. Od úvodních minut jsme byli aktivnější a vytvářeli si šance. Už ve 13. minutě jsme šli do vedení díky přesně rozehranému trestnému kopu Tomáše Pravence, který do sítě usměrnil ve dřepu hlavičkující Petr Pecinovský. Z vedení jsme se radovali pouze 2 minuty, když hosté rozehráli standardku z půlky. Dlouhý oblouček letěl asi 2 dny, přesto ho obrana nezvládla odvrátit a mimo vápno stojící kapitán hostí Chačaturov jej poslal obloučkem milimetrově přesně na zadní tyč. Byla to první a zároveň poslední šance hostí v zápase, kteří se přes naši obranu snažili dostávat pouze dlouhými nákopy. Do půle jsme mohli jít do vedení hned několikrát, jenomže se neujala ani jedna z dalších standardek, stejně jako největší šance Petra Hoskovce, který se sám před brankářem kličkou poslal až do autu a z šance tedy nic nebylo.

SC Radotín – SK Modřany 0:0

7. 10. 2017

V 7. kole jsme zavítali na hřiště Radotína, který se v úvodu sezony výsledkově trápil a my se vítězstvím chtěli odpoutat od bodově nahuštěného středu tabulky. Tým sužuje početná marodka a my mohli být rádi, že máme alespoň 2 hráče na střídání. Do zápasu lépe vstoupili domácí. Kvalitním pohybem, větším důrazem a hrou po zemi se drželi více na balonu, nicméně k většímu ohrožení naší branky se nedostávali. Do první vážnější akce se dostával Petr Pecinovský, který po zmatcích v domácí obraně mohl postupovat sám na bránu, jenomže domácí brankář dobře četl hru, u míče byl včas a odpálil jej daleko ze hřiště.

SK Modřany – SK Libuš 2:0 (0:0)

30. 9. 2017

Ve čtvrtém domácím utkání nás čekalo derby s Libuší, která měla o bod více než my, a tak jsme se před ni chtěli pochopitelně dostat. Zápas od úvodních minut nabízel spoustu soubojů a nákopy, které převažovaly nad kombinační hrou. Soupeř nás hlavně ve středu pole dobře dostupoval, nedával žádný prostor, a tak bylo nutné si pomoci nakopávanými balony. Ačkoliv se na obou stranách hrálo po vápno, alespoň nějaké příležitosti jsme si vypracovali ze standardních situací, při kterých nejvíce hrozil Petr Pecinovský, jež se mimořádně objevil na hrotu naší sestavy. Před koncem prvního poločasu měl největší šanci Martin Vošta, který se dostal ke střele zpoza šestnáctky po průniku Petra Sýkory z levé strany. Střela mířila pod břevno, nicméně k naší smůle byl Tůma v brance hostí na pro hosty správném místě a střelu vyrazil na roh. Poté se na trávníku začalo přiostřovat, zejména po zákroku Stuchlíka, který opět všem dokázal, že kdyby blbost nadnášela, tak on uletí, protože naprosto úmyslně sestřelil Martina Voštu a mohl být rád, že nešel předčasně do sprch.

TJ AFK Slivenec – SK Modřany 1:0

24. 9. 2017

V 5. kole jsme zavítali na až nesmyslně hrbolaté hřiště neoblíbeného soupeře ze Slivence. Navíc šlo o zápas o 6 bodů, neboť soupeř ještě nevyhrál a se 2 body byl předposlední, a my si s 5 body taktéž nemohli moc vyskakovat. Od úvodu utkání byli aktivnější domácí, kteří nás moc nepouštěli z obranné poloviny a především díky pohyblivým křídlům ohrožovali naši branku. Z naší strany v první půli stojí za zmínku pouze překvapivý pokus Petra Pecinovského, který se snažil přelobovat daleko od branky stojícího gólmana domácích z trestného kopu na půli hřiště. Pokus se však neujal a tak svítila v kolonce vstřelených branek hostí 0. Jinak jsme neměli nic, nevyhrávali jsme souboje a soupeř hrozil. Ve 36. minutě jsme chybovali v rozehrávce, soupeř přes levé křídlo dostal míč k na vápně stojícímu Heráňovi, který se tváří tvář Ondry Vosky nemýlil. Po zbytek poločasu už byla k vidění jen holomajzna.

SK Modřany – AFK Slavoj Podolí 0:3

16. 9. 2017

Ve 4. kole jsme opět na domácí půdě přivítali soupeře z Podolí, který se netají ambicemi na postup do přeboru. I teď zápas začal větší aktivitou z naší strany. Oproti minulým zápasům jsme však šance neproměnili a soupeř nás začal mačkat. Hráči Podolí měli lepší pohyb a kvalitní kombinací se dostávali před naše vápno, kde naráželi na dobře zformovanou obranu. Následovalo několik dalekonosných pokusů, se kterými se vypořádal Voska. Ve 25. minutě zblokoval střelu Hrušky stoper Pecinovský rukou a kopala se penalta. Exekuce se ujal hostující kapitán Jůzek. Pověst střelce naštěstí nepotvrdil. Penaltu kopnul strašidelně a Voska skvělým skokem po pravé ruce balon vyrazil. U odraženého balonu byl nejrychleji Przyczko, který skluzem uklidil balon mimo branku. Z našeho týmu nejvíce hrozil Fulka, jenž si svými rychlými kličkami vykoledoval několik faulů na nejslabším článku hostující obrany Šumníkovi. Z následných standardek jsme hrozili, nicméně stále bez gólového efektu. Blížila se poločasová přestávka a hosté se poprvé prosadili. Jůzek vyskočil při rohovém kopu nejvýše a poslal svou hlavičku na levou tyč Voskovy branky. U tyče stojící Przyczko ani vzduchem plachtící Voska nedosáhli, a tak se do šaten šlo za stavu 0:1.

FK Zlíchov – SK Modřany 1:1

9. 9. 2017

Ve třetím kole nás čekal první výjezd na půdu FK Zlíchov. Při krásném sobotním odpoledni jsme počítali ztráty a někteří hráči byli nuceni hrát i se sebezapřením. Tak jako předešlá utkání i tohle začalo naším náporem, který vyústil v brzkou branku. Po solidní kombinaci na pravé straně převzal Martin Hoskovec balon a zpoza vápna vyslal podél bránícího hráče technickou ránu, která zapadla přesně k tyči. 0:1. Vedení nás trošku uklidnilo, domácí přebrali aktivitu a začali bušit do naší zatažené obrany. Doslova jsme zaparkovali autobus ve vápně a počítali ubíhající minuty. Domácí marně ostřelovali naši bránu po zbytek prvního poločasu.

SK Modřany – FC Zličín 2:1

2. 9. 2017

Ve druhém kole jsme se opět představili na domácí půdě proti loňskému účastníkovi Pražského přeboru FC Zličín. Na silně podmáčeném terénu jsme předvedli obdobný vstup do zápasu jako minulý týden a na soupeře vlétli. Již v 7. minutě našel Petr Pecinovský za obranou hostí Marka Kropelnického, který následně vybídl Luboše Martináka ke skórování. Luboš, ačkoliv se o něm tvrdí, že dal gól naposledy ve starších žácích, za pomoci obránce dostal míč do sítě a dal naší hře klid. Následovala série oku lahodících akcí, které bohužel končily na brankové konstrukci nebo se zaskvěl hostující brankář, který byl jednoznačně nejlepší postavou v dresu hostů. Do šaten se šlo tedy za stavu 1:0.

SK Modřany – TJ Sokol Lipence 2:2

26. 8. 2017

V sobotu 26. srpna vstoupilo naše Áčko do soutěžního ročníku 17/18 pod vedením nového trenéra Dana Brožka tradičním soubojem s Lipenci. Utkání otevřel kapitán domácích Tomáš Pravenec tradičními sáňkami, jimiž nabral s balonem i hráče hostí a dal tak tušit, že se v rukavičkách hrát zrovna nebude. Úvod utkání jsme měli jednoznačně lepší, což jsme korunovali gólem v 8. minutě. Výborně zahraný roh našel přesně hlavu na zadní tyči skákajícího Petra Pecinovského, který balon umístil do protipohybu brankáře a šlo se slavit. Hra se poté odvíjela především na polovině hostů, kteří hrozili maximálně z rychlých brejků. Další minuty jsme si vytvářeli slibné šance, nicméně bez gólového efektu. Až do 39. minuty kdy se k volnému kopu postavil Petr Pecinovský a umístěnou ranou zvýšil náš náskok na 2:0 (někteří tvrdí, že o tom vypráví ještě teď). Do poločasové přestávky zůstalo skóre neměnné.