Komentáře k zápasům - Muži A 2017/2018

Příspěvky

FK Zlíchov – SK Modřany 1:1

9. 9. 2017

Ve třetím kole nás čekal první výjezd na půdu FK Zlíchov. Při krásném sobotním odpoledni jsme počítali ztráty a někteří hráči byli nuceni hrát i se sebezapřením. Tak jako předešlá utkání i tohle začalo naším náporem, který vyústil v brzkou branku. Po solidní kombinaci na pravé straně převzal Martin Hoskovec balon a zpoza vápna vyslal podél bránícího hráče technickou ránu, která zapadla přesně k tyči. 0:1. Vedení nás trošku uklidnilo, domácí přebrali aktivitu a začali bušit do naší zatažené obrany. Doslova jsme zaparkovali autobus ve vápně a počítali ubíhající minuty. Domácí marně ostřelovali naši bránu po zbytek prvního poločasu.

SK Modřany – FC Zličín 2:1

2. 9. 2017

Ve druhém kole jsme se opět představili na domácí půdě proti loňskému účastníkovi Pražského přeboru FC Zličín. Na silně podmáčeném terénu jsme předvedli obdobný vstup do zápasu jako minulý týden a na soupeře vlétli. Již v 7. minutě našel Petr Pecinovský za obranou hostí Marka Kropelnického, který následně vybídl Luboše Martináka ke skórování. Luboš, ačkoliv se o něm tvrdí, že dal gól naposledy ve starších žácích, za pomoci obránce dostal míč do sítě a dal naší hře klid. Následovala série oku lahodících akcí, které bohužel končily na brankové konstrukci nebo se zaskvěl hostující brankář, který byl jednoznačně nejlepší postavou v dresu hostů. Do šaten se šlo tedy za stavu 1:0.

SK Modřany – TJ Sokol Lipence 2:2

26. 8. 2017

V sobotu 26. srpna vstoupilo naše Áčko do soutěžního ročníku 17/18 pod vedením nového trenéra Dana Brožka tradičním soubojem s Lipenci. Utkání otevřel kapitán domácích Tomáš Pravenec tradičními sáňkami, jimiž nabral s balonem i hráče hostí a dal tak tušit, že se v rukavičkách hrát zrovna nebude. Úvod utkání jsme měli jednoznačně lepší, což jsme korunovali gólem v 8. minutě. Výborně zahraný roh našel přesně hlavu na zadní tyči skákajícího Petra Pecinovského, který balon umístil do protipohybu brankáře a šlo se slavit. Hra se poté odvíjela především na polovině hostů, kteří hrozili maximálně z rychlých brejků. Další minuty jsme si vytvářeli slibné šance, nicméně bez gólového efektu. Až do 39. minuty kdy se k volnému kopu postavil Petr Pecinovský a umístěnou ranou zvýšil náš náskok na 2:0 (někteří tvrdí, že o tom vypráví ještě teď). Do poločasové přestávky zůstalo skóre neměnné.