Sokol Stodůlky - SK Modřany 0 : 4 (0:2)

28. 5. 2017

Za tropického vedra jsme nastoupili v poslední květnovou neděli k dalšímu zápasu. Do Stodůlek jsme jeli s touhou potřetí v řadě bodovat a udělat tak další krok k záchraně. Věděli jsme, že nás bude čekat nejen těžký soupeř, ale i terén. Ten nakonec nebyl tak špatný, jak tomu bývalo v předchozích letech. V úvodu zápasu se oba týmy oťukávaly a dlouho se čekalo na první šanci zápasu. Obrany však na obou stranách pevně strážily své brankové území. Hrozilo se tak zejména ze standartních situací a ze střel z větší vzdálenosti. Ani jednomu z týmů se nedařilo ten druhý nějak překvapit, natož si vypracovat vážnější šanci. Bylo to klasické čekání na první gól. To skončilo ve 35. minutě a k naší radosti skončil míč v síti domácích. Leo Marku vybojoval na levé straně míč. Přesným centrem za domácí obranu našel prostor, do kterého si naběhl Marek Kropelnický, který chytrou střelou z vápna překonal bezmocného brankáře - 0:1. O pět minut později přišel další tvrdý úder pro domácí tým. Tomáš Pravenec poslal od rohového praporku centr do malého vápna. Tam jej domácí borec lehkou tečí prodloužil na zadní tyč, kde si nabíhal Petr Pecinovský. Jestli dostal míč do sítě hlavou, nebo hrudníkem je jedno, ale vedeme 0:2.

Je nutné přiznat, že naše dvoubrankové vedení je pro Stodůlky kruté. Tentokrát stálo štěstí při nás, ale věděli jsme, že je před námi druhý poločas. A jak říká fotbalový odborník na slovo vzatý Josef Csaplár, poločasové vedení o dvě branky je nejvíc ošidné. Dnes však tento případ neplatil. Stodůlky nastoupily do druhého dějství se změnou rozestavení a se snahou nás dostat pod tlak. Jejich snaha však vzala za své už v 53. minutě. Míč šel z našeho vápna rychle ven, k půlící čáře. Tam jej převzal Venca Šobotník a křižným pasem našel Marka Kropelnického. Ten využil chyby stopera, který promáchl centr a mohl jít sám na branku. Nebyl by to však Marek Kropelnický, kdyby se nesnažil něco vymyslet. Ve velkém vápně posadil svou zasekávačkou dva vracející se obránce, plus brankáře. Pak již pohodlně poslal míč do sítě - 0:3. Po tomto gólu bylo jasné, kdo dnes vyhraje. Stodůlky přestaly bojovat a vůbec nic se jim nedařilo. Bylo jen otázkou, zda přidáme další branky. Příležitostí jsme k tomu měli několik. Buď domácí zachránil brankář, nebo jsme naše šance zbytečně přehrávali. Jak se jeden tým trápil, tak se druhý bavil. Nikdo z našich hráčů neztratil koncentraci a všichni se celý zápas soustředili na svůj výkon. Nakonec v 85. minutě jsme se dočkali ještě jedné branky. Tentokrát si s domácí obranou pohrál Petr Sýkora. I když mohl sám zakončit, vyšperkoval svou akci přihrávkou na Martina Fulku. Ten sám před opuštěnou brankou zpečetil naše vítězství - 0:4. Předvedli jsme náš výsledkově nejlepší jarní výkon. Musíme však zůstat nohama pevně na zemi. Stodůlky rozhodně, hlavně do třetí branky, nebyly horší. Naše tři body jsou nakonec zasloužené, protože jsme chtěli víc. O naší budoucnosti by mohlo definitivně rozhodnout příští kolo. V sobotu 3.6.2017 začíná v 11:00 domácí zápas s ČAFC B. Vítězství by nás už téměř jistě mělo udržet v 1. A třídě i pro další ročník.

Sestava: Voska - Hoskovec (65. Przyczko), Vošta, Pecinovský, Pravenec - Sýkora, Pánek, Marku, Fulka - Šobotník (78. Ardelt), Kropelnický

Branky: 35.,53. Kropelnický, 40. Pecinovský, 85. Fulka
ŽK: Pánek