Sokol Lipence - SK Modřany 2 : 1 (2:1)

26. 3. 2017

Sokol Lipence  - SK Modřany 2 : 1 (2:1)

Po dlouhé zimní přestávce pro nás již tradičně začali jarní boje na hřišti Lipenců. Zimní příprava neprobíhala zrovna optimálně. Kvůli dlouhodobým zraněním vypadli z týmu Luboš Martinák a náhradní brankář Josef Hrouda. Několik hráčů ještě doléčovalo svá podzimní zranění a když se k tomu přidala špatná tréninková morálka několika hráčů, byla zima spíše utrpením. To se promítlo i do přípravných zápasů, kde jsme většinou sestavu lepili jak se dalo a ani jeden zápas jsme neodehráli v ideálním složení. Bilance tří výher a dvou porážek byla nic neříkající, takže do sezóny jsme vstupovali s plnou řadou otazníků.
Hned první mistrovský zápas nám jasně ukázal jeden velký problém, kterým bude proměňování gólových příležitostí. Do hlavní role ve spalování šancí se v Lipencích pasoval Martin Fulka. Jenom on měl na svých kopačkách jen v prvním poločase minimálně tři góly. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a od prvních minut přimáčkli domácí na jejich polovinu hřiště. Přesto do vedení šli již v 5. minutě domácí. Velmi nepřesný rozhodčí Pavel Chrenko odpískal na naší polovině faul, po kterém letěl do našeho vápna dobře zahraný přímý kop. V našem vápně došlo k nedorozumění Ondry Vosky s Petrem Pecinovským, který plně nedosáhl na centrovaný míč a jemnou tečí jej poslal hlavou za záda bezmocného brankáře - 1:0. Naštěstí jsme se po inkasované brance ihned oklepali a bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme vyrovnání. Než přišlo, spálili jsme trestuhodně několik šancí a domácí díky naší nemohoucnosti dlouho odolávali. Museli jsme si pomoc ve 26. minutě standartní situací. Z velkého kruhu poslal Tomáš Pravenec centr do vápna, kde se Marek Kropelnický dostal před vybíhajícího brankáře a hlavou zaslouženě vyrovnal - 1:1. V tu chvíli snad každý z nás věřil, že je to začátek obratu, protože domácí hráli stále dost pasivně. Ve 31. minutě bohužel přišel další šok. Lipence se podruhé v zápase dostali na naší polovinu  a zase z toho byl gól. Petr Sýkora nešťastně, ale hlavně zbytečně, fauloval v pokutovém území. Po proměněné penaltě šli domácí opět zadarmo do vedení - 2:1. Z tohoto úderu jsme se do konce prvního poločasu již nevzpamatovali, hra se vyrov-nala a těsně před odchodem do kabin nás podržel Ondra Voska, když zlikvidoval první příležitost, kterou si domácí sami vypracovali.
Po změně stran se ve 47. minutě během několika vteřin hned dvakrát vyznamenal domácí brankář, když na brankové čáře doslova čaroval. To ale byla snad naše jediná šance, která ve druhé půlce stála za zmínku. Domácí měli taky své dvě šance pojistit vedení, ani jednu však nedokázali proměnit. Soustředili se zejména na bránění a nám se jejich hluboký blok nedařilo překonat. Úroveň hry víc a víc upadala, byla často kouskována pro nás někdy hodně zvláštními výroky rozhodčích. Nejvíce emocí zbudila situace z poslední minuty hrací doby. V Lipeneckém vápně chtěl domácí hráč odkopnout míč do bezpečí. Míč však netrefil, za to napálil nohu Martina Vošty. Jasná penalta, jediný člověk na hřišti jí neviděl nebo nechtěl vidět. I hráči domácích po zápase potvrdili naší domněnku o neodpískané penaltě, o čemž je přesvědčil krvavý šrám na kotníku našeho hráče. Bohužel není to poprvé, co odjíždíme z Lipenců s tím, že zápas nebyl veden zcela férově. Na druhou stranu, kdybychom proměnili v prvním poločase naše šance, nemuselo dojít k tomu, že za výkonem pana rozhodčího stojí obrovský otazník!!!
V příštím kole se představíme na hřišti vedoucího Tempa, které se neskrývá svými postupovými ambicemi.

Sestava: Ondřej Voska – Martin Vošta, Petr Pecinovský, Tomáš Pravenec (K) – Petr Hoskovec (62. Michal Ardelt), Jan Pánek, Jakub Marek, Leonard Marku (80. Karel Kukla), Petr Sýkora (71. Pavel  Drobílek) – Marek Kropelnický, Martin Fulka

Branka: 26. Marek Kropelnický