Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Újezd P-4 – SK Modřany 2 : 1 (0:0)

22. 10. 2016

SK Újezd P-4 – SK Modřany 2 : 1 (0:0)

V sobotu 22. 10. 2016 nás čekal zápas na hřišti Újezdu P-4. Domácím se v dosavadním průběhu soutěže příliš nedaří a ocitli se v tabulce až na jejím úplném dně. Přesto se dalo očekávat, že nás čeká těžký soupeř. To ukázal i samotný zápas. Domácí se po celý zápas soustředili na úpornou defenzívu a vystavili na své polovině hřiště hluboký blok. Po většinu zápasu jsme měli míč ve své moci, ale v konečném součtu nám to nebylo nic platné. Největším naším problémem v tomto zápase bylo řešení před finálové a finálové fáze. Zbytečně jsme před vápnem domácích vše komplikovali a dávali tak soupeři možnost odkopávat míče do bezpečí. Zejména v prvním poločase se domácí na nic jiného nezmohli. Dobře bránili, ale do útoku nepředvedli vůbec nic. My jsme se snažili, na vyloženou koncovku jsme si museli počkat do 16. minuty. Petr Pecinovský poslal od levé čáry přihrávku na střed hřiště. Marek Kropelnický jej chytře pustil mezi nohama na nabíhajícího Honzu Pánka a ten se zbavil stopera a postupoval sám na branku. V tváří tvář domácímu brankáři však neuspěl, neboť strážce domácí svatyně jeho pokus o obstřel vyrazil se štěstím  nohou na roh. Po hříchu to byla jedna z mála stoprocentních šancí, které jsme si v prvním dějství vypracovali. K několika střelám a pokusům jsme se sice dostali, ale nic nestálo za zmínku.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně, jako do poločasu prvního. Chtěli jsme hrát nadále trpělivě, ale hlavně jsme chtěli zlepšit koncovku.  Byli jsme častěji na míči, domácí nadále důsledně bránili a my hledali cestičku k jejich brance. Naše hra nebyla špatná, ale nadále jsme se nedokázali dostat do nějaké větší šance. Šok pro nás přišel v 69. minutě. K míči se hluboko na své polovině dostal domácí hráč. Zvedl hlavu a z nějakých 50 metrů se pokusil o překvapivé zakončení. Ondra Voska dlouhou střelu podcenil a svou fatální hrubkou pomohl Újezdu dostat se do vedení – 1:0. Domácí šli z první své střely mezi tyče do překvapivého vedení. Naši hráči naštěstí nesložili hlavy a hned po inkasované brance přišpendlili domácí před vlastní branku. Dlouhé minuty jsme si nedokázali poradit s ještě hlubším obraným blokem domácích. Až přišla 83. minuta a gólová střela z vápna Honzy Pánka. Při ní neměl čisté svědomí domácí brankář, kterému prošel míč po rukama do branky – 1:1. Vyrovnání byl pro nás impuls k ještě větší iniciativě, která by nás dovedla k vítězství. V 86. minutě přišel klíčový okamžik zápasu. Z naší levé strany prošel míč na pravou stranu velkého vápna domácích. První střelu zastavila obrana, ale míč se dostal na velké vápno. Tam se do něj opřel Marek Kropelnický a my už zvedali ruce nad hlavu. Proti byl domácí brankář, který neskutečným zákrokem ránu zablokoval. Plně tak odčinil svou chybu při vyrovnávajícím gólu. O dvě minuty později přišlo rozhodnutí, bohužel na špatné straně hřiště. Újezd dostal možnost přímého kopu, z pravé strany hřiště. Naší první chybou bylo to, že se útočníci nevrátili do vápna pomoci obraně. Další chybou bylo, že si obrana špatně přebrala hráče ve vápně a umožnila tak domácímu hráči dostat se k hlavičce. Míč putoval od jedné tyče do druhé a odrazil se k nohám dobíhajícího útočníka domácích, který pohodlně zavěsil – 2:1. Největší naší chybou bylo, že nikdo z našich obránců, v čele s brankářem situaci nedohrával a nás to stálo všechny body. Zbytek zápasu rozkouskovaly dva červené fauly, po jednom na každé straně. Oproti předchozím prohrám tahle mrzí dvojnásob. V zápase jsme byli lepším týmem, ale srazily nás hrubé chyby. Utkání se výrazně nepovedlo Ondrovi Voskovi, který tak nenavázal na své dosavadní dobré výkony. O nápravu zisku ztracených bodů se budeme chtít pokusit v sobotu 29. 10. 2016, kdy od 11 hodin přivítáme na vlastním hřišti Sokol Stodůlky.

Sestava: Voska – Ardelt (76. Šobotník), Kukla, Šídlo, Pravenec – Przyczko (90. Drobílek), Marek, Pánek, Sýkora (67. Fulka) – Pecinovský, Kropelnický     
Branka: 83. Pánek
ŽK: Fulka
ČK: Marek