SK Střešovice – SK Modřany 6 : 1 (3:0)

10. 6. 2017

V předposledním kole jsme jeli v okleštěné sestavě do Střešovic, kde nás čekal druhý tým tabulky. Přestože se ze zápasu omluvilo hned sedm hráčů, chtěli jsme se pokusit zabojovat o slušný výsledek. Bohužel tentokrát zůstalo jen u zbožného přání. Zápas se nám hrubě nevyvedl a odvážíme si zasloužený debakl. Domácí nás jednoznačně předčili v bojovnosti, agresivitě a hlavně chuti. Hrálo se na umělé trávě, která má daleko menší rozměry, než klasické hřiště ve Střešovicích, které prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Na první gól v naší síti se nemuselo dlouho čekat. Už v první minutě využili domácí hráči zaváhání Honzy Przyczka a dostali se pohodlně do vedení. První poločas jsme byli pod stálým tlakem a výsledkem tomu byly další dvě branky v naší síti. U obou neměl čisté svědomí Ondra Voska, kterému dnešní zápas vůbec nevyšel. Jak byl ve většině zápasů naší oporou, tentokrát se výrazně podepsal pod dnešní debakl.

Druhý poločas začal naší zvýšenou aktivitou, kterou má spíše na svědomí podvědomí domácích hráčů, kteří výrazně polevili. K jejich probuzení nepomohla ani naše branka z 52. minuty, kdy hezkou kombinaci zakončil střelou do prázdné branky Kuba Marek. Možné drama mohlo přijít o několik minut později. Domácí hráč zahrál ve svém vápně rukou, ale píšťalka zůstala němá. Na kdyby se sice nehraje, ale dostat se na kontakt jediného gólu, mohlo se stát z jasného duelu ještě drama. To však hráči Střešovic nedopustili, neboť se jim v 78. minutě podařilo dát pojišťující branku. Tímto gólem zápas pro nás zcela skončil a domácí nám na cestu domů nadělili ještě dva banány. Závěrečné skóre tak je 6:1 pro domácí. Lepší bude okamžitě zapomenout, neboť dnešní zápas byla naše obrovská ostuda. V sobotu 16. 6. 2017 nás od 11 hodin čeká poslední zápas sezóny. Na svém hřišti přivítáme Slovan Bohnice. Bude to nejen loučení se sezónou, ale také s trenérskou dvojicí. Po pěti letech se rozhodl u týmu skončit hlavní trenér Tomáš Ryšavý. S ním končí i asistent Marcel Merenus. Oba však v klubu zůstávají a budou působit v jiných pozicích.

Sestava: Voska – Przyczko, Pecinovský, Šídlo, Pravenec – Sýkora, Marek, Pánek, Fulka – Kropelnický, Hoskovec Martin
Nenastoupili: Šimončík, Hoskovec Petr
Branka: 52. Marek
ŽK: Šídlo