SK Modřany - Sokol Stodůlky 3 : 0 (3:0)

29. 10. 2016

Los 10. kola nám přisoudil loňského účastníka Pražského přeboru, celek Sokola Stodůlky. Naším cílem v tomto duelu bylo navázat na dobré výsledky z domácích zápasů a upevnit si pozici v horní polovině tabulky. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, a jak se již pomalu stává v domácích zápasech pravidlem, dostali jsme se do brzkého vedení. Martin Fulka se v 8. minutě postavil na úrovni rohového praporku k přímému kopu. Na jeho centr do vápna si nejvýše naskočil Martin Vošta, který hlavou usměrnil míč na zadní tyč - 1:0. Ve 14. minutě mohlo být ještě veseleji, to když Honza Przyczko poslal do velkého čtverce další centrovaný míč. Honza Pánek přiklepl hlavou na Marka Kropelnického, ten však v jasné šanci trefil pouze nohy hostujícího brankáře. Do další obrovské šance se dostal v 19. minutě Petr Hoskovec. Využil dlouhého výkopu Ondry Vosky a po prodloužení hlavou Luboše Martináka se ocitl sám za obranou. Své šance se však zalekl a balón poslal lehkou střelou brankáři Stodůlek přímo do náruče. Na druhý gól jsme si tak museli počkat do 22. minuty, ale nutno říct, že čekání stálo za to. Marek Kropelnický udržel na polovině míč hned proti trojici soupeřů. Na levé straně vybídl hezkou uličkou Luboše Martináka, který si poradil se svým obráncem. Levou nohou pak poslal do vápna milimetrový centr na nabíhajícího Honzu Przyczka, který hlavou nekompromisně zavěsil - 2:0. I třetí branka pak přišla ze vzduchu, když jsme ve 35. minutě využili rohový kop. Martin Fulka našel na zadní tyči volného Tomáše Pravence, který do třetice hlavou posílá míč do sítě.Hosté se během prvního poločasu dostali jen jednou do slibné šance, kterou jim na poslední chvíli obraným skluzem překazil výborně hrající Karel Kukla.

O poločasové přestávce vládla celou kabinou spokojenost a dobrá nálada, protože všichni hráli opravdu dobře a drobné výtky brali hráči s úsměvem. Ale jak už to tak bývá, s vědomím vyššího vedení zařazujeme již tradičně na nižší rychlostní stupeň. Druhá půle už není z naší strany tak kvalitní, přesto šance dál přicházejí. Hned ve 49. minutě přichází první z nich. Marek Kropelnický prostrčil mezi obránci na velkém vápně míč na Martina Fulku, jehož pokus o přehození brankáře končí pouze na břevně. Po této šanci úroveň hry výrazně upadla a šance nepřicházely. Hosté, kteří v zápase příliš nepřesvědčili, se dostali do dvou, tří zakončení. Ale pro Ondru Vosku neznamenal ani jeden pokus vážnější problém. Dál nám dobře fungovala obrana, ale směrem dopředu jsme se spíš šetřili. Za zmínku tak stojí snad jen situace z 81. minuty. Z poloviny hřiště letěl do velkého vápna Stodůlek dlouhý nákop. Míč propadl až k Martinu Fulkovi, který svou střelou podruhé v druhém dějství rozezvučel horní tyč branky. Dorážka Jirky Šídla se mezi tři tyče nevešla, balón skončil nad. Pět minut před koncem nešťastně upadl Tomáš Pravenec. Okamžitě se vydal do Krčské nemocnice, odkud přišla krutá diagnóza, zlomená klíční kost. Pro našeho kapitána tak předčasně skončila podzimní část sezóny. Příští zápas hrajeme v neděli 6. listopadu od 15:45 na hřišti ČAFC.

Sestava: Voska - Przyczko (71. Ardelt), Kukla, Šídlo, Pravenec - Hoskovec, Vošta, Pánek (37. Sýkora), Fulka - Martinák (74. Šobotník), Kropelnický

Branky: 8. Vošta, 22. Przyczko, 35. Pravenec

ŽK: Kukla, Pravenec